Mediolan pogoda kwiecień. Temperatury. Czy jest ciepło i czy warto?

Kwiecień plecień… ale czy także w Mediolanie? Jak wygląda pogoda, kwiecień i Mediolan na początku wiosny? Czy jest ciepło? Jakie są temperatury w kwietniu w Mediolanie i czy warto wtedy lecieć do Mediolanu? Na wszystko Wam odpowiemy! Zapraszamy na przegląd pogodowy z naszą pogodynką Stefano!

Temperatury w kwietniu w Mediolanie

Pogoda w Mediolanie w kwietniu zazwyczaj zaczyna się od cieplejszych dni. Średnia temperatura waha się od 16 do 22 stopni Celsjusza, co wprowadza wiosenny klimat po chłodnych miesiącach zimy. Temperatura może jednak różnić się w zależności od konkretnego roku, oczywiście noce są zdecydowanie chłodniejsze niż dni. Rano temperatura ma tendencję do bycia niższą i spada nawet do 7 stopni powyżej zera, ale w miarę jak słońce zaczyna świecić, czasami może wzrosnąć do 22 stopni Celsjusza.

Opady i deszcz w kwietniu w Mediolanie

Co do opadów, kwiecień jest uważany za miesiąc przejściowy. Deszcze są dość częste, z około 11 dniami deszczowymi w ciągu miesiąca i średnią opadów wynoszącą około 91 mm. Chociaż może to wydawać się sporo, zazwyczaj są to krótkotrwałe ulewy, które często ustępują miejsca świetlistym i słonecznym okresom. Średnia wilgotność wynosi około 76%, co jest dość wysokim wskaźnikiem i może przyczyniać się do poczucia chłodnej atmosfery w pochmurne dni.

Pogoda w kwietniu w Mediolanie

Podsumowując, kwiecień w Mediolanie charakteryzuje się przejściowym klimatem i pogodą, który oscyluje pomiędzy chłodnymi a ciepłymi temperaturami, z umiarkowaną ilością deszczu i stosunkowo wysoką wilgotnością. Te warunki tworzą kontrast pomiędzy chłodnymi porankami a cieplejszymi popołudniami, a okresy deszczu są zwykle zrównoważone przez jasne, słoneczne dni. W związku z tym, planując podróż do Mediolanu w kwietniu, warto pamiętać o zabraniu ze sobą zarówno cieplejszych ubrań, jak i lekkiej kurtki przeciwdeszczowej.

Mediolan w kwietniu, czy warto?

Podsumowując, czy warto lecieć do Mediolanu w kwietniu? Oczywiście to zależy od paru czynników, oto plusy i minusy jeśli chodzi o wycieczkę do Mediolanu na początku wiosny:

Plusy:

  • Tańsze loty, tańsze noclegi – ogólnie jest taniej niż w wakacje
  • Pogoda jest zdecydowanie lepsza niż w Polsce, temperatury od 16 do 22 stopni powyżej zera
  • Kwitnie wiosna!

Minusy:

  • O ile opadów jakoś bardzo dużo w Mediolanie nie ma, to zdecydowanie więcej jest w okolicach jezior Como, Garda i Maggiore.
  • Wciąż trzeba mieć ze sobą ciepłe ubrania na wieczory i poranki.

Nam się w kwietniu na wakacjach w Mediolanie podobało 🙂

Jeśli szukacie cieplejszych miesięcy, polecamy Mediolan w maju i Mediolan w czerwcu.

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB