Mediolan pogoda grudzień. Jaka temperatura w grudniu?

Grudzień jest w Polsce jednym z chłodniejszych miesięcy w czasie którego wiele osób planuje wyjazdy w miejsca w których jest cieplej. Czy w Mediolanie w grudniu pogoda jest dobra? Jaka jest pogoda i średnia temperatura w Mediolanie w grudniu? Czy w grudniu warto jechać do Mediolanu? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Wiele osób kojarzy wyjazdy do Włoch z dobrą pogodą. Czy taka pogoda jest w Mediolanie w grudniu? Krótko mówiąc: nie. Mediolan, leżący na północy Włoch, ogólnie nie jest przesadnie ciepłą destynacją, a już na 100% nie jest ciepły w grudniu.

Temperatura w Mediolanie w grudniu

Jakiej temperatury można spodziewać się w Mediolanie w grudniu? Nieznacznie wyższej niż w Polsce ale szału nie ma. Z początkiem grudnia średnia temperatura w Mediolanie wynosi 8 stopni Celsjusza w ciągu dnia i w następnych tygodnia spada do poziomu 6 stopni Celsjusza.

Okres od połowy grudnia do połowy stycznia w Mediolanie jest jednym z najgorszych okresów jeśli chodzi o pogodę, a dokładnie temperaturę powietrza.

Nocą w grudniu w Mediolanie można spodziewać się 2 stopni Celsjusza z początkiem miesiąca, a następnie 1 i 0 stopni. Pod sam koniec miesiąca średnia temperatura nocą to -1 stopni Celsjusza. W grudniu zdarzają się więc opady śniegu ale ze względu na to, że w ciągu dnia temperatura zwykle utrzymuje się powyżej zera śnieg nie zalega na ulicach Mediolanu.

Pozostałe warunki pogodowe

Grudzień w Mediolanie to chłód, krótkie dni i zachmurzone niebo. W grudniu na szczęście spada szansa na opady. Średnia opadów z początkiem miesiąca to 67 mm, ale pod koniec grudnia to już tylko 40 mm opadów.

Może przytrafić się śnieg ale nie utrzyma się na ulicach. W Mediolanie w grudniu nie jest przesadnie wietrznie ani wilgotno.

Mediolan w grudniu podsumowanie

Czy warto jechać do Mediolanu w grudniu? Jeśli szukamy miejsca w którym pogoda jest dobra to zdecydowanie nie. Jeśli nie przeszkadzają nam niskie temperatury to grudzień jest tak samo dobry jak każdy inny miesiąc.

Większość największych atrakcji Mediolanu to atrakcje takie jak katedra czy Ostatnia Wieczerza, a więc pogoda nie ma wpływu na komfort ich zwiedzania.

Jadąc w grudniu do Mediolanu zabieramy ze sobą ciepłe ubrania. Może nie tak ciepłe jak te konieczne do zwiedzania jarmarków świątecznych w Polsce, ale o chodzeniu w samej bluzie czy ubraniach z krótkim rękawem w grudniu w Mediolanie można tylko pomarzyć.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB