Strajk we Włoszech 19 maja 2024. Godziny strajku i utrudnienia

Strajki we Włoszech nie są niczym nowym ani zaskakującym ale dla wielu osób, które podróżują po Włoszech są dużym utrudnieniem. Kolejny strajk we Włoszech zapowiedziany jest na 19 maja. Jakie będą planowane utrudnienia i godziny strajku? Czy kursować będą pociągi? Czy będą jeździć autobusy? Oto szczegóły strajku we Włoszech 19 maja i 20 maja 2024. W których miastach jest strajk?

Strajk 19 maja 2024 roku we Włoszech zapowiedziany został przez pracowników Trenord, Trenitalia oraz Trenitalia Tper. Co to oznacza? Oznacza to, że strajkować będą pracownicy włoskich kolei.

Strajk planowany jest na dzień weekendowy czyli na niedzielę oznacza to, że tego dnia nie będą działać tak zwane połączenia gwarantowane. Jakie są godziny strajku? Strajk 19 maja planowany jest od 3:00 w niedzielę i potrwa do 2:00 w poniedziałek 20 maja. Będzie więc trwać 23 godziny.

Jakie będą utrudnienia i w jakich miastach we Włoszech? Strajk 19 maja to strajk ogólnokrajowy, a więc utrudnienia będą w całym kraju. Pociągi mogą być odwołane lub opóźnione.

Internetowi eksperci na niektórych grupach o Włoszech doradzają czasem ignorowanie strajku i planowanie podróży tak jakby go nie było. Zdecydowanie nie polecamy takiego podejścia do planowania podróży. Warto pamiętać, że w godzinach działania strajku nie jest gwarantowane, że odjedzie jakikolwiek pociąg dlatego na 19 maja 2024 roku rekomendujemy korzystanie z komunikacji kołowej. Prawdą jest, że niektóre pociągi mogą pojechać, inne mogą zatrzymać się w dowolnym momencie i miejscu trasy. 19 maja we Włoszech unikamy przewozów kolejowych.

Przedstawiciele Italo i Trenitalia opublikowali na swoich stronach listę połączeń gwarantowanych, które odjadą. Przedstawiciele Trenord nie planują takich połączeń ponieważ w dzień ustawowo wolny od pracy nie są wymagane przez prawo.

Strajk 19 maja 2024 roku dotyczy przewoźników kolejowych, a nie komunikacji miejskiej czy przewozów autobusowych. Dotyczy kolei regionalnych oraz kolei międzymiastowych.

Jak dojechać na lotnisko 19 maja 2024 w czasie strajku? W wielu miejscach organizowane będą autobusy zastępcze zamiast pociągów na lotnisko. Autobusy te będą kursować bezpośrednio z miejsca wyjazdu do lotniska bez zatrzymywania się na przystankach wyznaczonych na trasie. Takie połączenia w Mediolanie działać będą między Malpensa i Mediolan Cadorna z via Paleocapa 1.

Podróżni posiadający bilety na pociągi, które nie pojadą mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy do godziny przed planowanym wyjazdem pociągu, a w przypadku pociągów Frecce i Intercity na 24 godziny przed planowanym odjazdem pociągu. Tutaj więcej informacji o strajkach w maju we Włoszech.

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB