W Bergamo nielegalny imigrant miał wyłudzić okup za walizkę. Tutaj uważajmy!

Policja w Bergamo informuje o zatrzymaniu nielegalnego imigranta z Senegalu, który zaatakował funkcjonariuszy publicznych i miał też zaatakować turystę z Kolumbii, który zatrzymał się w Bergamo przy Via Foro Boario. Na jakie zachowanie uważać w Bergamo? Podpowiadamy i również informujemy o sprawie i podpowiadamy jak zachowywać się w okolicy dworca w Bergamo.

Policja w Bergamo zatrzymała 29-letniego nielegalnego imigranta z Senegalu. Mężczyzna miał zaatakować kolumbijskiego turystę zabierając walizkę i zażądać pieniędzy za oddanie przywłaszczonego bagażu, a następnie stawiać opór w czasie próby aresztowania. Do incydentu o którym rozpisują się właśnie lokalne media miało dojść w godzinach wieczornych 6 lutego w okolicy dworca w Bergamo.

Świadkowie sytuacji do której doszło przy via Foro Boario zawiadomili policję. Na miejsce szybko dotarli funkcjonariusze, którzy zatrzymali bezdomnego. Ten w trakcie zatrzymania stawiał opór i konieczne było użycie gazu pieprzowego i zakucie podejrzanego w kajdanki.

Napastnik został zatrzymany i trafił do aresztu. W czwartek 8 lutego odbyło się posiedzenie sądu na którym prokuratura wnioskowała o areszt tymczasowy. Sąd przychylił się do wniosku obrońcy napastnika i nie zdecydował się na umieszczenie Senegalczyka w areszcie. Wydano jedynie zakaz przebywania na terenie Bergamo i prowincji. Kolejna rozprawa zaplanowana jest na połowę marca.

Mając na uwadze wydarzenia z początku lutego 2024 roku warto pamiętać, by poruszając się w okolicy dworca w Bergamo mocno trzymać swoje bagaże i torby tak, by nie stały się łupem napastników lub złodziei.

Warto podkreślić, że najbliższe okolice dworca w Bergamo od lat uchodzą za jedno z najbardziej niebezpiecznych rejonów miasta. Poza tym z doświadczenia możemy podkreślić, że Bergamo, szczególnie w porównaniu do leżącego nieopodal Mediolanu, jest miastem dość bezpiecznym w którym bez obaw można spokojnie poruszać się po turystycznym centrum i jego najbliższych okolicach.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB