Ile kosztuje wstęp do katedry w Bergamo w 2024. Cennik, bilety i ceny

Katedra w Bergamo jest jedną z największych atrakcji miasta. Położona w centrum Cattedrale di Sant’Alessandro Martire kusi turystów barokowym wnętrzem. WIele osób zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie katedry w Bergamo. Ile kosztuje wstęp w 2024 roku? Jaki jest cennik katedry w Bergamo? Sprawdźmy dostępne informacje.

Katedra w Bergamo często mylona jest z Bazyliką w Bergamo. Zacznijmy od tego, że mamy na jednym placu: Cattedrale di Sant’Alessandro Martire oraz Basilica di Santa Maria Maggiore, katedra znajduje się po lewej stronie idąc od Piazza Vecchia. 

Cena wejścia do Katedry w Bergamo

Ile kosztuje wstęp do jednego z najbardziej znanych zabytków Bergamo, czyli urokliwej katedry? Odpowiedź na to pytanie może Was zaskoczyć zwłaszcza znając cennik katedry w Mediolanie.

Zacznijmy od tego, że Bergamo to średniej wielkości miasto na północy Włoch, słynące ze swojego zabytkowego centrum i oryginalnej architektury, a także ze wspaniałego widoku na Alpy. Jednym z najważniejszych zabytków, które zdecydowanie powinno się zobaczyć podczas wizyty w Bergamo jest Cattedrale di Sant’Alessandro Martire. Pełna jest fascynujących dzieł sztuki, niesamowitej architektury oraz przesyconej historią atmosfery.

Wnętrze katedry Sant’ Alessandro

Według naszych informacji zbieranych podczas ostatniej wizyty, oraz potwierdzonych przez oficjalne źródła, w 2024 roku wstęp do tej niesamowitej katedry w Bergamo jest… zupełnie darmowy! Tak, dobrze czytasz, możesz zwiedzić to niezwykłe, historyczne miejsce bez wykładania ani grosza.

Choć katedra Santa Maria Maggiore jest bezcennym zabytkiem i domem dla niezliczonych dzieł sztuki, zarząd Katedry zdecydował o utrzymaniu bezpłatnego wstępu, z myślą o rozszerzaniu horyzontów dla osób z różnych zakątków świata, które często mają ograniczony budżet.

Przy okazji, pamiętaj, że choć wejście jest darmowe, to wartościowe są wszelkie dobrowolne datki na rzecz utrzymania katedry.

Zobaczcie także Msze święte w Bergamo. Godziny mszy Bergamo oraz to ile kosztuje wstęp do Bazyliki Santa Maria Maggiore w Bergamo.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB