Belvedere San Vigilio. Ukryty klejnot w Bergamo

Wjazd kolejką na wzgórze San Vigilio, a potem przejście po ruinach zamku o tej samej nazwie lub na położony na samej górze park, to trasa po Bergamo, którą pokonuje większość turystów. Nie każdy wie, że w niewielkiej odległości od utartej ścieżki znajduje się ukryty klejnot Bergamo. To punkt widokowy Belvedere San Vigilio.

Wielokrotnie wchodząc do parku na szczycie San Vigilio natrafialiśmy tam na grupy turystów. Często byli to nawet Polacy. Na drugą stronę San Vigilio trafia niewielu turystów, a dla tego widoku naprawdę warto tu przyjść. Lokalizację niewielkiego i naprawdę interesującego punktu widokowego w Bergamo zobaczycie na tej mapce wzgórza.

Punkt widokowy Belvedere San Vigilio to miejsce oddalone od zgiełku Bergamo i – przynajmniej póki dopóki go nie opisaliśmy – turystów.

Na taras widokowy można dostać się na dwa sposoby. Pierwszy to przejście piechotą od górnej stacji kolejki. Punkt widokowy jest oddalony od górnej stacji kolejki zaledwie o około 500 metrów. Drugą opcją – znacznie ciekawszą – jest dojechanie niewielkim autobusikiem na znajdujący się tu przystanek.

Na przystanek komunikacji miejskiej numer 546 kursuje autobus numer 21 jeżdżący po trasie Colle Aperto – Castagneta – S. Vigilio. Trasa autobusu przebiega malowniczymi serpentynami znajdującymi się po północnej stronie wzgórza. W naszej opinii przejazd autobusikiem to trasa zdecydowanie ciekawsza niż jazda samą oklepaną kolejką.

W okolicy tarasu widokowego znajduje się jedna z najlepszych restauracji w Bergamo – Casual, a także ciekawy bar Belvedere. Z autobusu wysiadamy na przystanku i niewielkim parkingu. Na tarasie widokowym stoi kilka ławeczek. Jest tu cicho i spokojnie. Nie ma turystów, nie ma ruchu samochodów. Można po prostu usiąść i się wyciszyć. Polecamy wybrać się tu w porze zachodu słońca. To idealne miejsce na spacer na Walentynki albo zaręczyny w Bergamo.

Jeśli znacie inne ciekawe miejsca w Bergamo koniecznie dajcie nam znać na Facebooku!

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB