Czy Jezioro Como jest ciepłe? Temperatura wody w Como

Czy zastanawialiście się, co sprawia, że Jezioro Como jest jednym z najpopularniejszych turystycznych miejsc w Lombardii? Jest to niewątpliwie jego porywająco przepiękny krajobraz, górskie szczyty i luksusowe wille. Ale jest jeszcze jedna atrakcja, której nie można ignorować, czyli kąpiele w Jeziorze Como – powstaje zatem pytanie, czy jezioro Como jest ciepłe i jaką temperaturę ma woda w jeziorze Como? Oto całoroczny przewodnik po temperaturze wody w Como. Zapraszamy.

Jezioro Como, znane również jako Lago di Como, jest trzecim co do wielkości jeziorem we Włoszech i jednym z najgłębszych w Europie. Położone w Lombardii, regionie północnych Włoszech, to piękne miejsce, które odwiedzamy wiele razy w roku – także, żeby zakosztować kąpieli.

Temperatura w jeziorze Como

Jeśli chodzi o temperaturę wody Jeziora Como, jest ona zdecydowanie przyjazna dla miłośników plażowania i pływaków. Średnia temperatura wody w okresie letnim wynosi około 22-24 stopnie Celsjusza, co jest idealne dla pływania, żeglowania, windsurfingu i innych aktywności wodnych maksymalnie temperatura wody w Jeziorze Como może dobić nawet do 30 stopni Celsjusza. Nawet w najchłodniejszych miesiącach, temperatura wody rzadko spada poniżej 5 stopni Celsjusza. Ta przyjemna temperatura wody przyciąga Polaków chcących zakosztować kąpieli na jednej z wielu kamienistych plaż nad jeziorem Como podczas gdy otaczający krajobraz dostarcza im nieskończonych możliwości cieszenia się pięknem natury.

Oto zakres temperatury wody w jeziorze Como przez cały rok:

Miesiąc Temperatura
Styczeń od 4 do 9 stopni Celsjusza
Luty od 4 do 10 stopni Celsjusza
Marzec od 5 do 13 stopni Celsjusza
Kwiecień od 8 do 18 stopni Celsjusza
Maj od 11 do 12 stopni Celsjusza
Czerwiec od 17 do 26 stopni Celsjusza
Lipiec od 21 do 28 stopni Celsjusza
Sierpień od 22 do 27 stopni Celsjusza
Wrzesień od 16 do 24 stopni Celsjusza
Październik od 13 do 21 stopni Celsjusza
Listopad od 8 do 18 stopni Celsjusza
Grudzień od 4 do 9 stopni Celsjusza

Temperatury zebraliśmy z paru źródeł, między innymi ze stron wikipedii oraz seatemperature.

Czy jezioro Como jest ciepłe?

Co interesujące, dzięki głębokości Jeziora Como (aż do 410 metrów), ma ono zdolność do zmagazynowania dużych ilości ciepła w okresie letnim, które potem powoli uwalnia w ciągu zimy. To sprawia, że Como jest ciepłe przez większą część roku, zapewniając idealne warunki dla różnych wodnych i lądowych aktywności.

Dla tych, którzy zastanawiają się czy w Jeziorze Como można pływać, dostępnych jest wiele publicznych plaż i basenów. A wiele z miejsc czy nawet hoteli oferuje również prywatne miejsca kąpielowe.

Zobacz dojazd nad jezioro Como z Mediolanu oraz nad jezioro Como z Bergamo. Dodatkowo ostatnio jest remont torów z Bergamo do Lecco, co utrudnia podróż.

 

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB