Czy w Lecco jest plaża? Gdzie na plaże z Lecco?

Wśród miast położonych nad Jeziorem Como we Włoszech jedną z najczęściej odwiedzanych i wybieranych na nocleg jest Lecco. Wiele osób planujących wycieczkę nad Como i nocleg w Lecco zastanawia się czy w Lecco jest plaża. Gdzie na plażę w Lecco? Gdzie jest najładniejsza plaża w Lecco? Czy jest plaża?

Kąpiel w Jeziorze Como to dla wielu osób prawdziwe spełnienie marzeń. Czy w Lecco jest plaża? Na początek warto podkreślić, że Lecco to niewielkie miasteczko, którego powierzchnia wynosi nieco ponad 45 kilometrów kwadratowych.

Brzeg Jeziora Como w miejscowości Lecco ma tylko nieco ponad 6,5 kilometra długości. Znaczna część brzegu to po prostu droga poprowadzona skrajem jeziora, trakt Lungolario Piave, a także bulwary czy miejsce place albo przystanie czy ścieżki spacerowe jak Lungolago Aldo Moro.

W samym Lecco jest niewiele miejsca na plażę. Czy w samym Leco jest plaża? Zejście na niewielką piaszczystą plażę w Lecco, którą możecie zobaczyć na zdjęciu na górze wpisu, znajduje się przy skrzyżowaniu via Carlo Torri Tareli i Piazza Antonio Stoppani.

Więcej plaż jest w całej prowincji Lecco nad Jeziorem Como. Około 8 kilometrów od Lecco w Lariana znajdziemy naprawdę ciekawą plażę. Około 30 kilometrów od Lecco w Gittana znajduje się plaża Riva di Gittana. Kawałek dalej około 32 kilometrów od Lecco ciekawą plażę znajdziemy w Pradello.

Około 17 kilometrów od Lecco znajduje się popularna plaża Spiaggia di Lierna w Lierna, około 34 kilometrów od Lecco znajduje

Jedną z najładniejszych placż znajdziemy 27 kilometrów od Lecco i jest to Lido di Bellano. Na przeciwległym brzegu około 14 kilometrów od Lecco znajdziemy plażę w Oliveto Lario. 11 kilometrów od Lecco znajduje się ładna plaża Lido di Mandello.

Podsumowanie: czy w Lecco jest plaża? W samym mieście jest bardzo niewielki fragment piaszczystej plaży położony przy bulwarze nieco na północ od przystani promów. Plaże w dosłownym tego słowa znaczeniu znajdują się w okolicy Lecco, ale nie w samym miasteczku.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB