Majówka nad Como, pogoda. Jaka jest temperatura nad Como w majówkę?

Como to jedno z nielicznych magicznych miejsc tak blisko Polski. Dlatego też w majówkę, Polacy tłumnie odwiedzają okolice jeziora Como. Jak co roku też rodzi się pytanie, jaka jest pogoda nad Como w majówkę, jaka będzie temperatura i czy będzie ciepło? Czego w tym roku możemy oczekiwać? Zobaczcie.

W imię tych, którzy rozważają taką wyprawę, skrupulatnie przeanalizowaliśmy najbardziej aktualne prognozy pogody i dane historyczne dla tego regionu. Jezioro Como, z jego pięknie położonymi miasteczkami i wspaniałymi widokami, jest idealne na długie majowe weekendy, jednak pogoda jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas planowania.

Temperatura nad Como w majówkę

Czy nad jeziorem Como będzie ciepło w majówkę? Jaka będzie pogoda? Od lat wielu turystów odwiedza jezioro Como podczas majówki, a pogoda nad Como często bywa kapryśna i zmienna. Maj jest jednak jednym z najlepszych miesięcy na wizytę w tym regionie. Inna temperatura jednak będzie na południu jeziora Como w okolicach Como i Lecco, a inna na północy w okolicach Colico.

Temperatura w Lecco w majówkę

Oto, według prognoz, średnia temperatura nad Como na południu (okolice Lecco) podczas majówki wynosi około 18-21 stopni Celsjusza w ciągu dnia, podczas gdy wieczory mogą być trochę chłodniejsze, z temperaturami spadającymi do około 10 stopni Celsjusza.

Temperatura w Colico w majówkę

Na północy jeziora Como, w okolicach Colico, będzie chłodniej, średnia temperatura nad Como (okolice Colico) podczas majówki wynosi około 16-17 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

Temperatura w Varennie w majówkę

W centralnej części jeziora Como, w okolicach Varenny oraz Bellagio, też będzie chłodniej, średnia temperatura w centralnej części Como podczas majówki wynosi około 17-18 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

Temperatura w Como w majówkę

Według prognoz, średnia temperatura nad Como w miejscowości Como podczas majówki wynosi około 18-20 stopni Celsjusza w ciągu dnia, podczas gdy wieczory mogą być trochę chłodniejsze, z temperaturami spadającymi do około 9 stopni Celsjusza.

Jak widać najcieplej pewnie będzie w Lecco, potem niewiele chłodniej w Como, Varennie i Bellagio – a najzimniej w Colico.

Wieczory nad jeziorem Como są zaskakująco przyjemne, dzięki umiarkowanym temperaturom i lekkiemu wiatrowi, który niesie ze sobą odświeżające powiewy. Temperatury rzadko spadają poniżej 10 stopni Celsjusza, co sprawia, że wieczorne spacery są naprawdę przyjemne.

Czy będzie padać nad Como w majówkę?

Jak to w Alpach, deszcz może się pojawić z znikąd. Jednak większe prawdopodobieństwo w tym roku jest na deszcze na północy jeziora Como w okolicy Colico czy nawet w centralnej w okolicy Varenny. W Lecco i Como, według wczesnych prognoz nie powinno padać.

Oczywiście pogoda nad Como jest zmienna i nawet najlepsze prognozy mogą okazać się nietrafione. Dlatego zawsze rekomendujemy zabranie ze sobą zarówno lekkiej jak i cieplejszej odzieży, aby być przygotowanym na różne warunki pogody.

Pamiętajmy także, że różne części jeziora mogą mieć nieco różne warunki pogodowe. W miasteczkach położonych bardziej na północy można się spodziewać nieco niższych temperatur.

Podsumowując, jezioro Como we Włoszech to doskonała lokalizacja na Majówkę. Z umiarkowanymi temperaturami. Jeśli szukacie innych miejsc na majówkę, zobaczcie jak wygląda pogoda w Bergamo w majówkę oraz pogoda w Mediolanie w majówkę.

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB