Jezioro Como jakie lotnisko? Jak dolecieć?

Jezioro Como to jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech. Wiele osób, które planują wczasy nad Como zastanawia się jakie lotniska są koło jeziora. Jak dolecieć nad jezioro Como? Na które lotnisko nad jezioro Como? Sprawdzamy dostępne lotniska najbliżej Como.

Okolice jeziora Como i położone nad jego brzegami wille to jedno z najbardziej luksusowych miejsc na świecie. Wielu posiadaczy willi nad Como przylatuje nad jezioro swoimi prywatnymi odrzutowcami. W takiej sytuacji można lądować na lotnisku w Lugano w Szwajcarii. Z lotniska czasowo odbywają się czartery na wyspę Olbia czy też loty na wyspę Elba, więc lecąc nad Como raczej tu nie wylądujemy.

Posiadacze prywatnych awionetek mogą lądować w Locarno, a śmigłowców w niektórych hotelach i lądowiskach. Większość turystów musi jednak wybrać standardowe lotniska, które są oddalone od Como o nieco więcej kilometrów.

Na które lotnisko nad Como?

Brunate punkt widokowy
Brunate punkt widokowy na Como przy średniej pogodzie.

W bezpośredniej okolicy jeziora Como we Włoszech znajdują się porty lotnicze Mediolan Bergamo czyli Orio al Serio w Bergamo, Mediolan Linate oraz Mediolan Malpensa.

Dla podróżujących z Polski pierwszym wyborem jest jednak lotnisko Mediolan Bergamo. Dojazd z lotniska w Bergamo nad Como nie jest trudny i jest najtańszy. Samo lotnisko znajduje się tylko około 50 kilometrów od miejscowości Como i jedynie około 31 kilometrów w linii prostej od miejscowości Lecco.

Jeśli nie mamy bezpośredniego połączenia z którymś z lotnisk w najbliżej odległości od Como możemy decydować się na lotnisko w Zurychu lub w Turynie.

Które lotnisko nad Como? Podsumowanie

Jeśli chcemy spędzić urlop nad Como i podróżujemy z Polski to najprościej będzie dolecieć na lotnisko Mediolan Bergamo. Dla podróżnych planujących wyjazd do Como przygotowaliśmy poradnik: jak dojechać z Bergamo do Como.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB