Jak dojechać nad Como z Bergamo? Dojazd pociągiem w 2024

Jeśli wybieracie się do Bergamo zapewne zastanawiacie się też jak dojechać nad Jezioro Como z Bergamo i jaki transport nad Como z Bergamo wybrać. Powiemy Wam jak dojechać z centrum Bergamo, z lotniska Orio al Serio w Bergamo nad Como, do Lecco i do Como. Czym najlepiej dojechać do Como z Bergamo? Jak dojechać do Como z Bergamo w 2024 roku? Zapraszamy!

W tym artykule dowiesz się o:

  • Dojazd z Bergamo nad Jezioro Como
  • Pociąg z Bergamo nad Como
  • Pociąg z Bergamo do Lecco
  • Jak dojechac w nocy z Bergamo do Lecco?
  • Z Bergamo do miasta Como
  • Z Bergamo do Varenny i Bellagio

W Bergamo byliśmy wiele razy i wiele razy jechaliśmy z Bergamo nad jezioro Como. Oto najlepsze sposoby na to by dostać się na jezioro Como z Bergamo.

Dojazd z Bergamo nad Jezioro Como

Bergamo do jezioro Como
Jezioro Como ma kształt odwróconej litery Y.

W tym artykule dowiecie się jak dojechać z Bergamo i lotniska w Bergamo do takich miast nad jeziorem Como jak: Lecco, Como, Varenna i Bellagio. Na ogół instrukcje powinny być jasne a dojazd raczej bezproblemowy – chyba, że akurat w Bergamo będzie strajk pociągów 😉 Zaczynajmy!

Pociąg z Bergamo nad Como

Najszybszym sposobem, żeby dostać się nad Como z Bergamo jest poczciwy pociąg ze stacji Stazione Bergamo w Citta Bassa. Z lotniska dojedziecie tam albo taksówką albo autobusem linii numer 1 w Bergamo. Co dalej? Ze stacji Bergamo odjeżdżają pociągi bezpośrednio do Lecco, które jest najbliżej Bergamo nad jeziorem Como. Pociągi odjeżdżają od wczesnych godzin porannych do mniej więcej 22:00/23:00 co godzinę.

Peronem z którego ZAZWYCZAJ odjeżdżają pociągi nad Como z Bergamo jest peron 1 ovest (jest on ukryty po prawej wchodząc na dworzec). Nie jest to peron 1, tylko peron 1 ovest. Podróż trwa około 41 min z centrum miasta do stacji w Lecco, z której jest tylko parę minut na nogach nad jezioro Como. Pociągiem z Bergamo możecie też dojechać do miasta Como, jednak z przesiadką w Mediolanie.

Pociąg z Bergamo do Lecco

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, z Bergamo dostaniecie się do Lecco pociągiem ze stacji Stazione Bergamo do stacji Lecco przy Piazza Stazione. Do Jeziora Como macie wtedy parę minut pieszo Via Camillo Benso Conte di Cavour.

Przypominamy, że pociągi do Lecco z Bergamo zazwyczaj odjeżdżają z peronu 1 ovest (na prawo po wejściu na perony), nie pomylcie go z peronem 1. Pociągi odjeżdżają co 1h od wczesnego rana do około 23:00. Pociągi jadą około 41 min. Cena za bilet z Bergamo do Lecco to 4 EUR.

Pociągi znajdziecie na trenitalia.com.

Jak dojechać w nocy z Bergamo do Lecco?

Jeśli przylecieliście w nocy do Bergamo i chcecie dostać się w nocy do Lecco z Bergamo, to nie macie co liczyć na pociągi. Nie jeżdżą one w nocy. Opcją jest przesiadka w Mediolanie (pociąg/pociąg) lub taksówka/samochód z lotniska. Polecamy zebrać więcej osób, transfer może kosztować od 120 do 200 EUR. Samochodem dojedziecie w 40 min.

Z Bergamo do miasta Como

Jak dojechać z Bergamo do miasta Como? Jeśli chodzi o transport publiczny, możecie wybrać pociąg – jednak z przesiadką w Mediolanie albo na Centrale albo na Porta Garibaldi. Docelową stacją powinno być Como S.Giovanni. Najlepiej rozkład i odpowiednie połączenie sprawdzić na trenitalia.com. Czas podróży to mniej więcej 1 h 50min. Cena za bilet z Bergamo do Como S.Giovanni to 7,40 EUR.

Z Bergamo do Varenny i Bellagio

Jak dojechać z Bergamo do Varenny i Bellagio? Nic prostszego! Pierwsze co musicie zrobić to dojechać pociągiem do Lecco (powyżej macie sposób jak to zrobić). Następne z Lecco musicie odjechać pociągiem na północ do Colico i Sondrio, pociągi te przejeżdżają przez Varennę. Z Varenny bardzo często odpływa prom do Bellagio. Bilety na pociągi znajdziecie na trenitalia.com a na prom https://www.navigazionelaghi.it/en/tickets-and-timetables-lake-como/

Drugą opcją jest wolniejsza podróż promem z Lecco do Bellagio. Promy te są dostępne tylko w sezonie.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB