Czy można spać na lotnisku w Bergamo? Czy lotnisko jest otwarte w nocy?

Port lotniczy w Bergamo znany jako Milan Bergamo Airport lub jako Orio al Serio International Airport to jedno z bardziej ruchliwych lotnisk we Włoszech, które dla niektórych podróżnych staje się też punktem przesiadkowym. Wiele osób zastanawia się czy lotnisko w Bergamo jest zamykane na noc. Czy w Bergamo zamykają lotnisko w nocy? Czy można spać na lotnisku w Bergamo? Sprawdźmy to!

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czy lotnisko w Bergamo jest zamykane na noc. Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Lotnisko w Bergamo czynne jest całą dobę – zarówno jeśli chodzi o obsługę samolotów jak i budynki dostępne dla podróżnych.

Drugie często pojawiające się pytanie to to czy na lotnisku w Bergamo można spać. Spanie na lotnisku nigdy nie jest zbyt dobrym pomysłem ponieważ nie jest to najbezpieczniejsza czynność dlatego nie polecamy spania na lotnisku w Bergamo. Czy jednak można to robić?

W sali odpraw nie ma zbyt wielu miejsc w których można uciąć komara na lotnisku w Bergamo. Po przejściu przez check-in przechodzimy jednak do części terminala przed bramkami niedaleko sklepów gdzie ustawionych jest wiele krzeseł. Nie są to wygodne miękkie fotele, ale jeśli ktoś chce uciąć sobie drzemkę na siedząco to nie będzie miał z tym większego problemu. Pod ścianami w zakamarkach w głównej hali lotniska w Bergamo czasem można spotkać śpiących bezdomnych.

Dla osób, które chcą spać w okolicy lotniska w Bergamo najlepszą opcją jest wynajem hotelu niedaleko terminala. Wśród hoteli, które znajdują się w pobliżu można wymienić m.in. hotele z wyższej półki takie jak NH Orio al Serio ale także nieco tańsze opcje takie jak Mercure Bergamo Aeroporto B&B Hotel Bergamo czy B&B Bed& Fly – Mamma Mia.

Polecamy również:

Dodaj komentarz

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB