Ile jest lotnisk w Bergamo? Jakie lotniska są w Bergamo?

Z Polski do Bergamo lata wiele samolotów z różnych lotnisk. Czy wszystkie przylatują na jedno lotnisko? Wielu podróżnych zastanawia się ile jest lotnisk w Bergamo. Jakie są lotniska w Bergamo? Jakie są lotniska w pobliżu Bergamo? Ile jest lotnisk? Czy lotnisko w Bergamo jest tylko jedno?

Lotnisko w Bergamo jest jak flaszka z dowcipu „matka, jest tylko jedna”. W Bergamo znajduje się lotnisko Orio al Serio International Airport znane jako lotnisko Milan Bergamo Airport identyfikowane kodem IATA: BGY.

Lotnisko w Bergamo jest położone niedaleko centrum miasta oraz niedaleko od dworca kolejowego w Bergamo. Czy jest to jedyne lotnisko w bliskiej odległości od miasta? Nie!

W pewnej odległości od Bergamo znajdują się jednak inne lotniska takie jak Aeroporto di Milano Malpensa „Città di Milano” znane jako Malpensa Airport (MXP), a także Aeroporto di Milano-Linate znane jako Milan Linate Airport (LIN), które oddalone jest od Bergamo zaledwie o 50 kilometrów jazdy samochodem od centrum.

W niewielkiej odległości od Bergamo znajduje się też lotnisko Brescia-Montichiari czyli Aeroporto di Brescia „Gabriele D’Annunzio” (VBS), jednak port ten obsługuje przede wszystkim połączenia cargo i loty czarterowe.

Podsumowanie: ile jest lotnisk w Bergamo? Czy jest tylko jedno? Jeśli chodzi o międzynarodowe lotniska obsługujące ruch pasażerski to w Bergamo jest tylko jedno takie lotnisko ale w niewielkiej odległości od miasta znajdziemy jeszcze kilka innych lotnisk.

Dla osób lądujących w Bergamo i chcących zwiedzić miasto w czasie przesiadki przygotowaliśmy obszerny przewodnik: Zwiedzanie Bergamo w czasie przesiadki.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB