Ile jest lotnisk w Bergamo? Ile lotnisk ma Bergamo?

Bergamo, malownicze włoskie miasto, znane jest z dogodnego położenia dla podróżnych. Do Bergamo bardzo łatwo dolecieć z wielu lotnisk w Polsce, z niektórych odbywają się nawet dwa loty dziennie. Wiele osób zastanawia się ile jest lotnisk w Bergamo. Czy w Bergamo jest jedno czy dwa lotniska? Sprawdźmy to!

Port lotniczy Orio al Serio (BGY) to główne lotnisko obsługujące Bergamo. Położone zaledwie kilka kilometrów na południowy wschód od samego centrum miasta, jest jednym z najważniejszych i najbardziej zatłoczonych lotnisk we Włoszech. Bergamskie lotnisko znajduje się w pierwszej 50. najruchliwszych lotnisk w Europie. Dojazd z lotniska w Bergamo do centrum jest bardzo prosty.

Port Orio al Serio jest doskonałym punktem wyjścia dla podróżnych planujących zwiedzanie Bergamo i okolic Bergamo.

Patrząc na mapę Włoch można zobaczyć, że niedaleko Bergamo znajduje się jeszcze jedno lotnisko. Choć Mediolan – Linate (LIN) znajduje się dość blisko Bergamo to że nie jest ono bezpośrednio związane z Bergamo. Mediolan – Linate leży w innym kierunku, na południowy zachód od Bergamo, co oznacza, że nie jest ono głównym portem dla podróżnych odwiedzających Bergamo. Lotnisko Mediolan – Linate jest nieco mniejsze pod względem liczby obsługiwanych pasażerów.

Ile lotnisk jest w Bergamo? W Bergamo znajduje się jedno lotnisko i jest to lotnisko Orio al Serio. W niewielkiej odległości od Bergamo znajduje się też lotnisko Mediolan – Linate ale ze względu na łatwy dojazd z lotniska do centrum osoby lecące do Bergamo powinny wybrać lotnisko BGY.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB