Gdzie się zatrzymać w Bergamo? Gdzie spać w Bergamo?

Bergamo, malownicze miasto w północnych Włoszech, przyciąga podróżnych tanimi lotami oraz niskimi cenami, a także tym że jest dobrą bazą wypadową. Wiele osób planujących urlop w Bergamo zastanawia się gdzie spać w Bergamo. Gdzie zatrzymać się w Bergamo? Gdzie szukać noclegu w Bergamo?

Na początku warto podkreślić, że Bergamo jest naprawdę niewielką miejscowością, której atrakcje łatwo zwiedzić. Powierzchnia Bergamo wynosi niewiele ponad 40 kilometrów kwadratowych, a ludność miasteczka to niewiele ponad 120 tysięcy osób (według danych z 2017 roku).

Oznacza to, że poszukiwania noclegu w Bergamo można ograniczyć właściwie do dwóch lub maksymalnie trzech obszarów miasta. Jeśli traktujemy Bergamo jako miejsce przesiadkowe i dostajemy się do Bergamo samolotem mając w planie dalsze podróże lotnicze to najlepszym miejscem na wyszukiwanie noclegu są okolice lotniska.

Jeśli nie mamy zamiaru zostawać w Bergamo na zbyt długo to noclegu możemy szukać w okolicy lotniska Orio al Serio położonego w gminie o tej samej nazwie. Najbliższą dzielnicą Bergamo w okolicy lotniska jest Cologna del Piano.

Warto pamiętać, że lotnisko Milan Bergamo położone jest bardzo blisko od centrum Bergamo dlatego też najlepszym pomysłem dla turystów są dwie dzielnice – Miasto Górne (Città Alta) i Miasto Dolne (Città Bassa)

Serce Bergamo to Città Alta, zabytkowa starówka, która zachwyca malowniczymi uliczkami, placami i zabytkami. Wybierając nocleg w tym obszarze, możesz być blisko najważniejszych atrakcji w Bergamo, takich jak Piazza Vecchia czy Katedra w Bergamo. Najbardziej ekskluzywną opcją na pobyt w Citta Alta jest hotel Piazza Vecchia.

Città Bassa, czyli Dolne Miasto, również oferuje wiele opcji zakwaterowania. Znajdziemy tu liczne hotele, pensjonaty i apartamenty. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą być blisko sklepów, restauracji i przede wszystkim z łatwym dostępem do lotniska i dworca kolejowego z którego można pojechać z Bergamo do wielu atrakcji położonych w pobliżu.

Nocleg w 4-gwiazdkowym hotelu w okolicy dworca w Bergamo kosztować będzie nawet poniżej 300 zł za dobę (w hotelu Best Western Hotel Piemontese) czy też około 350 złotych w takich hotelach jak Mercure Bergamo Centro Palazzo Dolci czy NH Bergamo.

Ostateczny wybór miejsca zakwaterowania w Bergamo zależy od indywidualnych preferencji, budżetu i celu podróży. Niezależnie jednak od budżetu czy celu podróży do Bergamo opcji na nocleg w mieście jest w gruncie rzeczy niewiele ponieważ samo Bergamo jest małym miasteczkiem.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB