Który bilet z lotniska w Bergamo? Ilu strefowy do centrum?

Wyjazdy na krótkie lub dłuższe wczasy do Bergamo stają się wśród Polaków coraz bardziej popularną rozrywką. Wiele osób lądujących na lotnisku w Bergamo wie, że dojazd do centrum autobusem linii 1 jest bardzo łatwy. Stawiają sobie jednak pytanie: który bilet do centrum Bergamo z lotniska? Ilu strefowy bilet trzeba kupić w Bergamo?

Jedną z najczęściej wybieranych opcji zwiedzania Bergamo jest błyskawiczny dojazd do centrum autobusem z lotniska na Colle Aperto, by później od razu udać się na kolejką w Bergamo na Torre Castello San Vigilio. Jaki bilet jest nam potrzebny?

Jeśli jedziemy autobusem linii 1 do centrum z lotniska Mediolan Bergamo czyli Orio al Serio nasza trasa przecina trzy strefy. Oznacza to, że jadąc na Citta Alta musimy kupić w automacie trzy-strefowy bilet komunikacji miejskiej, który w 2024 roku kosztuje 3 EUR (ok. 13 zł). W takim przypadku poruszamy się między strefami 24, 14 oraz strefą 00. Warto pamiętać, że bilet na 3 strefy ma okres ważności wynoszący aż 90 minut

Jeśli jednak wybieramy się bliżej niż do samego centrum i nasza podróż nie wykracza poza obręb jednej lub dwóch stref to wówczas możemy kupić tańsze bilety na 1 lub 2 strefy.

Bilet na autobus z lotniska do centrum Bergamo linii 1 kupimy w automacie na przystanku przed wyjściem z terminala za pomocą karty lub gotówką, a także za pośrednictwem aplikacji mobilnej ATB.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB