Polski napis w centrum Bergamo. Gdzie jest? Co oznacza?

Bergamo związane jest z Polską za sprawą Francesco Nullo ale większość turystów nawet nie wie gdzie stoi jego pomnik w Bergamo. Znacznie bardziej popularnym polskim śladem w Bergamo jest tabliczka z napisem Żyj Kolorowo w Bergamo. Gdzie jest polski napis w Bergamo? Gdzie jest napis Żyj Kolorowo w Bergamo? Dlaczego wisi napis w Bergamo?

Tabliczka z napisem o treści „żyj kolorowo” znajduje się w centrum Bergamo przy Via Bartolomeo Colleoni 29 nieopodal kościoła di Sant’Agata nel Carmine. Skąd wziął się napis i kiedy się pojawił?

Tabliczka została, całkiem możliwe że nielegalnie, powieszona na murze w październiku 2019 roku, a proces jej zawieszania późnym październikowym wieczorem został uwieczniony na zdjęciach opublikowanych następnie za pośrednictwem mediów społecznościowych, które z początkiem 2024 roku wciąż są publicznie dostępne. Tabliczka przetrwała więc dłużej niż strona internetowa „projektu”.

Tabliczka o treści „żyj kolorowo” powieszona w Bergamo przez internautów prowadzących facebookowy profil o takiej samej nazwie nie jest więc pamiątką po żadnym mieszkańcu Bergamo i nie jest z nią związana żadna głębsza czy ambitna historia. Warto jednak o niej pamiętać wybierając się do kawiarenki Cavour 1880 lub idąc do ukochanego przez Polaków miejsca sprzedającego pizzę w kawałkach. Dla wielu turystów z Polski stała się jedną z atrakcji Bergamo.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB