Accademia Carrara Muzeum w Bergamo – zwiedzanie, cennik, bilety

Wśród wielu wspaniałych atrakcji w Bergamo jedną z największych jest muzeum Accademia Carrara. Galeria sztuki Accademia Carrara posiada w swoich zbiorach płótna wybitnych artystów. Wielu Polaków zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie Accademia Carrara w Bergamo. Po ile bilety? Jaki jest cennik? Jakie są godziny otwarcia? Sprawdźmy to!

Accademia Carrara w Bergamo to kolekcja, którą zapoczątkował hrabia Giacomo Carrara znajdująca się obecnie w neoklasycystycznym gmachu z 1780 roku. W zbiorach muzeum znajdują się obrazy starych mistrzów takich jak Raphael, Botticelli czy Bellini, a także inne przedmioty, rzeźby czy meble.

Ile kosztuje wstęp do Accademia Carrara? Jaki jest cennik Accademia Carrara? Po ile bilety? Normalny bilet open do galerii sztuki Accademia Carrara w Bergamo na wszystkie wystawy to koszt 15 EUR (wstęp wyłącznie na wystawę stałą kosztuje 10 EUR). Za bilet zapłacimy 16 EUR jeśli wybierzemy opcję „open” czyli bilet na dowolną datę.

Bilet ulgowy do Accademia Carrara w Bergamo kosztuje odpowiednio 13 EUR. Bilety ulgowe obowiązują dla emerytów powyżej 65. roku życia, dla młodzieży w wieku od 18. do 25. roku życia, dla inwalidów, a także dla członków włoskiej armii i służb oraz dla osób dorosłych zwiedzających grupowo.

Czy da się zwiedzać za darmo? Tak, darmowy wstęp do Accademia Carrara w Bergamo możliwy jest między innymi dla ojców w Dzień Ojca, dla matek w Dzień Matki, dla wszystkich mających urodziny, dla dziennikarzy, posiadaczy Carrara Card.

Godziny otwarcia Accademia Carrara
różnią się w zależności od terminu i inne są latem, a inne zimą, inne w poniedziałki, a inne w piątki czy niedziele dlatego godziny otwarcia Accademia Carrara trzeba sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej lacarrara.it.

Uwaga godziny otwarcia i ceny biletów Accademia Carrara mogą się różnić gdy będziecie podróżować do Bergamo więc warto je sprawdzić przed podróżą na oficjalnej stronie czy wciąż są aktualne!

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB