Co robić w Bergamo gdy pada? Atrakcje na deszcz

Pogoda w Bergamo lubi płatać figle i w miasteczku często pada. Wiele osób, które jadą do Bergamo stawia sobie pytanie: co robić w Bergamo gdy pada. Gdzie iść w Bergamo gdy pada deszcz? Co robić gdy pada w Bergamo? Jakie są atrakcje na deszcz w miasteczku? Co robić gdy jest zła pogoda? Oto pomysły na atrakcje pod dachem.

Bergamo jest jednym z najbardziej deszczowych miast we Włoszech. Średnio deszcz w Bergamo pada przez ponad 201 dni w roku. Największe opady deszczu w Bergamo są w maju oraz w październiku.

Oznacza to, że przyjeżdżając do Bergamo mamy bardzo dużą szansę na to, że będzie padać. Co robić gdy padają deszcze w Bergamo?

Iść do muzeum

Rafael Bergamo
Słynne dzieło Rafaela w Bergamo

Bergamo nie należy do miast oferujących wybitnie bogatą czy niezwykle wartościową ofertę muzealną, nie da się jednak ukryć, że kilka muzeów tu jest. Jeśli pada deszcz w Bergamo możemy skierować swoje kroki do muzeum sztuki Academia Carrara w którym zobaczyć można płótno Raphaela przedstawiające św. Sebastiana, a także kolekcję rzeźb, mebli czy porcelany.

Atrakcją dla dzieci w Bergamo jest Muzeum Przyrodnicze. Wstęp jest tani, zobaczymy tu mamuta, sztuczny szkielet dinozaura, kolekcję robaków albo skamieniałego jelenia. Ciekawe muzeum znajduje się w twierdzy Rocca w Bergamo, znajdziemy tu m.in. samobieżnego niszczyciela czołgów Fiat Ansoldo model 75/18, a także pamiątki związane z militarną historią Włoch.

Jeśli opad nie jest przesadnie intensywny to możemy wybrać się na wieżę Campanone. Widok nie będzie oszałamiający z powodu złej pogody ale wieża, podobnie jak kilka innych punktów widokowych, jest zadaszona.

Iść na zakupy

Jeśli jesteśmy w Bergamo na nieco dłużej, widzieliśmy już największe atrakcje w Bergamo i mamy trochę czasu to warto wybrać się po prostu na zakupy w Bergamo. Zaraz koło lotniska Orio al Serio z którego do centrum jedziemy autobusem linii 1, znajduje się ogromna galeria handlowa Oriocenter, warto wybrać się do niej zwłaszcza kiedy są wyprzedaże w Lombardii. Nie znajdziemy w niej przesadnie dużo luksusowych sklepów ale jest wiele ciekawych butików, restauracji oraz bardzo duży hipermarket spożywczy.

Pojeździć kolejką

Kolejki linowe w Bergamo należą do największych atrakcji miasta. Dużą atrakcją w czasie jednodniowego zwiedzania miasta jest wjazd kolejką na wzgórze San Vigilio i następnie wyjście na jego szczyt na punkt widokowy. Gdy pada przechadzkę możemy sobie podarować ale kolejką, zwłaszcza tą na wzgórze, warto się przejechać. Druga kolejka położona niżej nie jest już zbytnio ciekawa, a przejazd jest bardzo krótki więc nie ma sensu.

Iść na spacer po Citta Alta

Deszcz w Bergamo ma to do siebie, że zwykle nie jest przesadnie obfity. Jeśli pada lekko to mimo złej pogody można, a nawet trzeba bo i tak nie ma tu nic innego do roboty, urządzić sobie spacer po Citta Alta. Zawsze można schronić się w którejś z restauracji czy urokliwej kawiarence. Jeśli już chodzimy po centrum to możemy…

Zwiedzać kościoły

Bergamo nie obfituje w zabytki, których odwiedzenie odmieni nasze życie ale jeśli już pada to szukamy atrakcji pod dachem, a taką są kościoły. Najładniejsze sakralne atrakcje w Bergamo to położone w samym centrum Górnego Miasta bazylika w Bergamo oraz katedra. Bazylika jest płatna, zwiedzanie katedry jest darmowe. Obok znajduje się słynna Kaplica Colleoniego, którą też zobaczymy za darmo.

Iść coś zjeść

Bergamo nie należy do przesadnie atrakcyjnych miast w których pomysły na to co robić wpadają do głowy same. Jeśli jest zła pogoda, nie możemy spacerować po Murach Weneckich, przejść się na punkty widokowe czy odwiedzić Cmentarza Monumentalnego, możemy zastanowić się co zjeść w Bergamo i wybrać do restauracji. To akurat w każdym miejscu we Włoszech jest idealnym pomysłem na spędzenie czasu!

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB