Jak wejść do katedry Duomo w Mediolanie za darmo?

Zwiedzanie Mediolanu to marzenie wielu osób niestety Mediolan nie należy do miast tanich. Jedną z najsłynniejszych atrakcji miasta jest katedra do której wejście jest drogie. Wiele osób zastanawia się jak wejść do Katedry w Mediolanie za darmo. Czy do Katedry w Mediolanie można wejść za darmo? Kiedy za darmo do Katedry w Mediolanie? Jak wejść bez kolejki? Kiedy są msze w Katedrze w Mediolanie?

Główny plac w Mediolanie nie byłby taki sam gdyby nie Katedra Narodzin św. Marii. Cennik Katedry w Mediolanie nie należy do najtańszych. Czy da się wejść do Katedry w Mediolanie za darmo? Czy można ją zwiedzać bez opłat?

Katedra w Mediolanie jest świątynią Kościoła rzymskokatolickiego. Co to oznacza? Oznacza to, że możemy wejść za darmo do katedry w Mediolanie jeśli udajemy się na modlitwę. Wejście na modlitwę do katedry możliwe jest przez boczne wejścia. Nie daje on możliwości zwiedzania.

Gdzie wejść na mszę w Katedrze w Mediolanie?

Darmowy wstęp do Katedry w Mediolanie dla wiernych możliwy jest przez południowy transept katedry czyli kaplicę San Giovanni Bono codziennie w godzinach od 6:50 do 8:30.

Darmowy wstęp do katedry dla wiernych od strony Bramy Północnej dostępny jest codziennie w godzinach od 8:00 do 19:00. Darmowy jest również wstęp na spowiedź. Spowiedź święta w Katedrze w Mediolanie odbywa się od poniedziałku do soboty od 8:00 do 18:00 oraz w niedziele i święta od 8:00 do 12:00 i od 16:30 do 18:00.

Również udział w Mszach świętych w Katedrze w Mediolanie jest z oczywistych względów darmowy. Msze święte odbywają się w dni powszednie o 7:00, 8:00 i 8:30 (w krypcie), 11:00 i 17:30. W soboty o 8:30 w krypcie i o 9:30- W niedziele i święta 7:00, 8:00 w kaplicy, 9:30, 11:00 (po łacinie), 12:30 i 17:30. Godziny mszy i spowiedzi w Katedrze w Mediolanie mogą ulegać zmianom i być inne w święta Kościoła rzymskokatolickiego.

Katedra zaprasza wiernych różaniec w dni powszednie o 17:00. Tutaj dowiecie się kiedy są polskie msze w Mediolanie.

Oczywiście podane powyżej sposoby na darmowy wstęp do Katedry w Mediolanie nie mają nakłaniać do wchodzenia do niej na krzywy ryj i oszukiwania. Jeśli kogoś stać było na bilety do Włoch to stać go też na wstęp do katedry. Porady mają ułatwić wstęp na modlitwę. Oczywistym jest, że wchodząc na modlitwę nie mamy możliwości zwiedzania katedry czy wstępu na taras widokowy.

Jeśli chcecie wykorzystać zamieszczone powyżej porady w niecny sposób to zostawcie przynajmniej ofiarę.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB