Gdzie jest centrum Mediolanu? Czy jest Rynek?

Zwiedzając duże miasta przyzwyczajeni jesteśmy, że w ich centrach znajduje się zwykle najważniejszy plac w mieście, w Polsce najczęściej jest to Rynek. Wczasowicze wybierający do Mediolanu często zastanawiają się gdzie jest centrum Mediolanu. Czy w Mediolanie jest Rynek? Gdzie jest centrum Mediolanu i najważniejsze miejsce w mieście?

Gdzie znajduje się centrum Mediolanu? Centrum Mediolanu to dzielnica Municipio 1, której sercem jest główny miejski plac, który możemy określić czymś na kształt Rynku. Plac ten nie nazywa się Rynkiem tylko Placem Katedralnym częściej wspominanym pod jego włoską nazwą czyli Piazza del Duomo.

PIazza del Duomo to miejsce w którym znajduje się słynna katedra w Mediolanie. Sąsiaduje z nim kultowa Galleria Vittorio Emanuele II czyli neorenesansowy pasaż handlowy łączący Piazza Duomo z Piazza della Scala.

Prostokątny plac o powierzchni 17 tysięcy metrów kwadratowych to centralny punkt zwiedzania Mediolanu. Warto tu wrócić uwagę nie tylko na katedrę i słynną galerię ale też na Pałac Królewski, pałac dell’Arengario, pałac Carminati oraz pomnik Wiktora Emanuela II. Na sam plac dojedziemy komunikacją miejską – metrem.

Podsumowanie: czy w Mediolanie jest Rynek? W centrum Mediolanu znajduje się najważniejszy plac miejski czyli Piazza del Duomo. Warto jednak wspomnieć, że pojęcie centrum Mediolanu może być nieco rozmyte, ponieważ miasto składa się z wielu dzielnic o różnorodnym charakterze i wielu ważnych miejsc.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB