Gdzie jest obraz Ostatnia Wieczerza w Mediolanie? Gdzie się znajduje?

Miejsce gdzie znajduje się Obraz Ostatnia w Mediolanie nie jest do końca oczywiste dla kogoś kto pierwszy raz odwiedza Mediolan. Ale spokojnie, postaramy się odpowiedzieć na pytanie gdzie znajduje się Ostatnia Wieczerza w Mediolanie i jak ją znaleźć i do niej dojechać. Zapraszamy do przewodnika.

Lokalizacja „Ostatniej Wieczerzy” może być dla niektórych niespodzianką. W przeciwieństwie do innych wielkich dzieł sztuki, nie można jej znaleźć w muzeum czy tradycyjnej galerii.

Gdzie zatem jest obraz „Ostatnia Wieczerza” w Mediolanie?

Santa Maria delle grazie
Kościół w którym znajduje się Ostatnia Wieczerza Leonarda Da Vinci

„Ostatnia Wieczerza” znajduje się w refektarzu kościoła i klasztoru Santa Maria delle Grazie, który to znajduje się w centrum Mediolanu. Kościół ten został wyniesiony w 1940 roku do rangi bazyliki mniejszej, obecnie znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Klasztor Santa Maria delle Grazie oraz obraz Ostatnia Wieczerza znajdują się pod adresem Piazza Santa Maria delle Grazie 2, 20123, co jest dość centralną lokalizacją w Mediolanie. Spokojnie możecie podejść tutaj spacerkiem z Duomo (odległość to niecałe 2 km)

gdzie jest ostatnia WIeczerza
Położenie Ostatniej Wieczerzy na mapie

Do Ostatniej Wieczerzy można dojechać na wiele sposobów, w tym komunikacją miejską. Najłatwiej jest dojechać metrem, korzystając z linii M1 (czerwona) i wysiąść na stacji Mm1 Conciliazione, a potem spacerować ok. 10 minut. Alternatywnie, można skorzystać z tramwaju nr 16 którego przystanek jest leży kilkanaście metrów od kościoła. Oto ile kosztują bilety na Metro w Mediolanie.

Obraz „Ostatnia Wieczerza” jest jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych dzieł sztuki na świecie, dlatego ciężko zarezerwować wizytę na ostatnią chwilę. Warto pamiętać, że miejsca są ograniczone i bilety muszą być rezerwowane z wyprzedzeniem, dlatego warto zaplanować wizytę wcześniej. Sprawdźcie ile kosztuje bilet na Ostatnią Wieczerzę.

Do zobaczenia w Mediolanie!

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB