Ostatnia Wieczerza, obraz w Mediolanie. Bilety i cennik w 2024

Ostatnia Wieczerza to z pewnością najpopularniejszy obraz w Mediolanie. W tym artykule odpowiemy ile kosztuje bilet na Ostatnią Wieczerzę, jaki jest cennik w 2024 roku i gdzie kupić bilety na Ostatnią Wieczerzę. Byliśmy na miejscu i wszystko Wam opowiemy. Zapraszamy do przewodnika.

Pierwsze skojarzenie, które przychodzi na myśl na wspomnienie Mediolanu to zapewne moda, design, piłka nożna i oczywiście katedra Duomo. Niemniej jednak, jednym z najbardziej cenionych skarbów, które skrywa to piękne miasto jest Ostatnia Wieczerza – jedno z najważniejszych dzieł Leonarda da Vinci. Ostatnią Wieczerzę, znaną także pod włoską nazwą „Cenacolo Vinciano”, można podziwiać w klasztornym Refektarzu kościoła Santa Maria delle Grazie.  Nie jest tajemnicą, że odwiedzanie tego miejsca nie jest łatwe.

Liczba miejsc jest bardzo ograniczona, a rezerwacje muszą być zrobione z wyprzedzeniem, często nawet kilka miesięcy przed planowaną wizytą. Ale spokojnie! Podam tutaj najważniejsze informacje dotyczące cennika i biletów na 2024 rok, które pomogą Ci zaplanować wizytę.

Ostatnia Wieczerza cennik biletów w 2024

cena biletu Ostatnia Wieczerza
Bilet parę lat temu kosztował dokładnie tyle samo co dziś

Bilety na Ostatnią Wieczerzę są dostępne w trzech opcjach, normalne, ulgowe i darmowe. Oto aktualny cennik w roku 2024 na Ostatnią Wieczerzę:

  • Bilet normalny dla osób dorosłych kosztuje 15 EUR. W przeliczeniu na złote, zależnie od aktualnego kursu, będzie to około 70 PLN.
  • Bilet ulgowy jest dostępny za 2 EUR. Takie bilety przysługują osobom pomiędzy 18 a 25 rokiem życia.
  • Zgodnie z polityką Ostatniej Wieczerzy, dzieci i młodzież do lat 18 mogą wejść za darmo. To wspaniała okazja, aby na własne oczy zobaczyć jedno z najważniejszych dzieł w historii sztuki. Żeby wejść za darmo, musicie uzupełnić ten formularz: https://cenacolovinciano.adartem.it/ita/prenotazione-gratuita.aspx

Podczas jednej rezerwacji można kupić maksymalnie 5 biletów, dwa razy do roku.

Gdzie kupić bilety na Ostatnią Wieczerzę?

Najlepiej bilety kupić online na oficjalnej stronie Ostatniej Wieczerzy czyli na https://cenacolovinciano.vivaticket.it/ Uwaga! Co 3 miesiące (rozpoczynając od 20 marca 2024) otwierają się rezerwacje na bilety. Dla przykładu 20 marca można rezerwować bilety na maj, czerwiec i lipiec 2024 roku.

Zobaczcie też gdzie znajduje się Ostatnia Wieczerza w Mediolanie, nie jest to takie oczywiste.

Ważne uwagi

Jest parę rzeczy o których musicie pamiętać podczas zakupu biletów i rezerwacji wejścia na Ostatnią Wieczerzę:

  • Po pierwsze pamiętajcie rezerwacji biletu wcześniej.
  • Po drugie, należy podejść pod Museo del Cenacolo Vinciano / Santa Maria delle Grazie na 30 min przed Waszym terminem
  • Po trzecie, wizyta w środku trwa 15 minut.
autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB