Ile kosztuje pizza w Mediolanie? Cena pizzy w 2024 roku

Wyjazd do Włoch bez zjedzenia pizzy to dla wielu rzecz niedopuszczalna. Przed wyjazdem do Mediolanu, słynącego z wysokich cen, wiele osób zastanawia się ile kosztuje pizza w Mediolanie. Jakie są ceny w pizzeriach w Mediolanie? Ile za pizzę w dobrej restauracji? Ceny pizzy w Mediolanie wcale nie są szokująco wysokie.

Mediolan słynie z wysokich cen ale akurat ceny w pizzeriach wcale wysokie nie są. Jedną z najpopularniejszych pizzerii w Mediolanie jest Gino Sorbillo Lievito Madre. Margherita 10 EUR, reszta rodzajów pizzy w granicach 12-14 EUR. Mają też pizzę z ananasem!

W 2010 roku w Mediolanie otwarto Berbere Pizza, która przez lata stała się jedną z ciekawszych propozycji. Ile za pizzę? Naprawdę niewiele. Marinara 6.50 EUR, Margherita 8.50 EUR za wersję fior di late, a Bufala 10.5. Najdroższa pizza za 13 EUR. Jeśli chcemy wybrać się do Da Zero to lepiej wybrać tą przy via Barnardino Luini. Za pizzę zapłacimy w granicach od 7 EUR za Margherite po 12 EUR za Capricciose.

Kolejne miejsce w którym sprawdzamy ile kosztuje pizza w Mediolanie to Pizzeria Lievita, która posiada trzy lokale w centrum Mediolanu. Cena od 8 do 14 EUR. Jedną z lepiej położonych pizzerii jest Spontini. Jak ceny? Biorąc pod uwagę lokalizacje ceny są aż niewiarygodnie niskie. Najtańsza pizza 5,50 EUR. Speciale za 7 EUR, Golose za 8 EUR; Rosse za 6 EUR.

Inną z ciekawych pizzerii w Mediolanie jest działająca od 1901 roku pizzeria Starita. Tutaj za pizzę trzeba zapłacić w granicach 10 EUR. Najdroższe pizze w karcie kosztują po 12-13 EUR. Dobrze znana pizzeria to Pizza AM. Pizza w cenie od 7 EUR za Marinare, 8 za Margherite po 10 EUR za najdroższe pozycje w menu.

Dla fanów pizzy ciekawym miejscem jest Dry Milano. Ile za pizzę w Mediolanie w Dry Milano? Marinara 9 EUR, Margherita z fior di latte za 10 EUR, najdroższe pozycje po 14 EUR. W pizzerii Marghe Margherita kosztuje 9 EUR, Nduja 10 EUR, a najdroższa Salsiccia e Friarielli 16 EUR.

To ceny w typowych pizzeriach. Ile kosztuje pizza w restauracji wyższej klasy w Mediolanie? W bardzo dobrze położonej Ristorante Galleria w Galleria Vittorio Emanuele II za pizzę płacimy tyle samo co w pizzeriach czyli w granicach od 9 do 15 EUR.

Warto podkreślić, że w wielu pizzeriach w Mediolanie podobnie jak w miejscach na pizzę w Bergamo przygotowane są oferty w stylu 10-12 EUR za dowolną pizzę z kawą lub napojem w godzinach lunchu.

Podsumowanie: ile kosztuje pizza w Mediolanie? Można przyjąć, że za 10 EUR zjemy pizzę z dodatkami w większości restauracji i pizzerii w Mediolanie. Najtańsze uda się kupić w przedziale 6-8 EUR, a najdroższe w przedziale 13-16 EUR.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB