Ile kosztuje tiramisu w Mediolanie? Tiramisu cena

Tiramisu to jeden z najpopularniejszych włoskich deserów, który chętnie zamawia się także w Mediolanie. Wielu smakoszy zastanawia się ile kosztuje tiramisu w Mediolanie. Jakie są ceny tiramisu w kawiarniach i w restauracjach w Mediolanie? Czy tiramisu w Mediolanie jest drogie? Sprawdzamy ceny.

Co to jest tiramisu?
Tiramisu to pochodzący z Wenecji Euganejskiej i Friuli-Wenecji Julijskiej deser składający się z biszkoptów nasączonych kawą i oblanych kremem na bazie mascarpone, cukru oraz jajek. Przepisy na tiramisu nie występują w książkach kucharskich publikowanych przed latami 60. ubiegłego wieku, jest to więc młody lecz niezwykle już popularny deser

 

W popularnej i niezwykle położonej kawiarni Motta Milano w Galleria Vittorio Emanuele II za tiramisu trzeba zapłacić 9 EUR. W popularnej i równie dobrze położonej cukierni Cova za tiramisu płacimy 13 EUR.

Jeśli chcemy wybrać się do designerskiego lokalu i zapłacić nieco mniej to polecamy wizytę w prześlicznym Bar Luce by Prada gdzie tiramisu kosztuje 4 EUR. W popularnej kawiarence Mascherpa Tiramisu ceny to od 6,50 EUR za klasyczne po tiramisu po 8 za wariacje np. o smaku pistacjowym.

W kawiarence Fashion Cafe w Mediolanie za deser tiramisu przyjdzie nam zapłacić 8 EUR. Słynna kawiarenkę Lu Bar w Mediolanie serwuje tiramisu w cenie 9 EUR.

Ile kosztuje tiramisu w restauracjach w Mediolanie? 10 Corso Como za tiramisu trzeba zapłacić 12 EUR. W restauracji La Libera tiramisu kosztuje 8 EUR. W restauracji Sant Ambroeus Milano za tiramisu przyjdzie nam zapłacić 14 EUR. Nieco drożej jest w restauracji Emporio Armani Ristorante gdzie tiramisu kosztuje 15 EUR.

Podsumowanie: ile kosztuje tiramisu w Mediolanie? Cena kultowego deseru, podobnie jak ceny kawy czy Aperola, zależy w Mediolanie od kilku czynników. Jednym z decydującym jest położenie danego lokalu – bliżej centrum jest drożej. Drugim jest jego klasa – w bardzo dobrych restauracjach jest drożej niż w typowych kawiarenkach.

Odcinając skrajności w postaci ekstremalnie tanich i ekstremalnie drogich lokali w Mediolanie trzeba ocenić, że koszt tiramisu to w granicach 10 EUR. W niektórych miejscach jest trochę taniej, a w innych trochę drożej. Ceny pochodzą z cenników wybranych przez nas restauracji w Mediolanie z 2024 roku i nie zawierają coperto.

Polecamy także przeczytać ile kosztuje pizza w Mediolanie oraz zapoznać się z cenami w restauracjach w Mediolanie.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB