Ile zarabia się w Mediolanie? Średnia pensja w Mediolanie

Mediolan jest jednym z najważniejszych miast we Włoszech. To ważne miasto turystyczne, ważne miasto dla branży mody ale też ważne centrum finansowe. Wiele osób przy okazji wyjazdu do Mediolanu zastanawia się ile zarabia się w Mediolanie. Jakie są zarobki w Mediolanie?

Jakie są zarobki w Mediolanie? Krótko mówiąc wysokie. W stolicy Lombardii zarabia się więcej niż włoska średnia krajowa. Zdecydowanie więcej.

Według danych z badania przeprowadzonego przez CGIA, które udostępniono pod koniec października 2023 roku, średnie wynagrodzenie brutto dla osób zatrudnionych w sektorze prywatnym w Mediolanie wyniosło 31 202 EUR czyli około 2600 EUR brutto miesięcznie.

To średnia o kilka tysięcy niż w położonym niedaleko Bergamo. Była to najwyższa średnia wśród regionów we Włoszech, prawie dwukrotnie wyższa niż w najbiedniejszym Palermo gdzie średnia brutto wyniosła 16 349 EUR (chociaż na południu wiele osób pracuje po prostu na czarno, stąd tak duże dysproporcje).

Warto jednak pamiętać, że Mediolan to drogie miasto nie tylko dla turystów ale również drogie do życia dla zwykłych mieszkańców. Mimo niskich kosztów biletów komunikacji publicznej czy jednych z najtańszych kosztów dostępu do wody, Mediolan jest drogim miastem.

Podsumowanie: ile zarabia się w Mediolanie? Jaka jest średnia pensja w stolicy Lombardii? Według danych opublikowanych przez CGIA jesienią w 2023 roku, średnie roczne zarobki brutto w Mediolanie to 31 202 EUR.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB