Polskie msze w Mediolanie i w Brescii. Kiedy są? Daty

Do miast Lombardii takich jak Mediolan czy Brescia każdego roku przyjeżdżają tysiące Polaków. Wiele osób, które przyjeżdżają do Włoch chce udać się na polską mszę. Kiedy są polskie msze w Mediolanie? Kiedy są polskie msze w Brescii?

Poszukując polskich mszy w miastach Lombardii nie mamy zbyt wielu opcji. Polskich mszy w Bergamo nie ma. Są za to w stolicy Lombardii czyli w Mediolanie.

Polskie msze w Mediolanie organizowane są w kościele Chiesa Santa Maria alla Porta przy Via Santa Maria alla Porta 10 w Mediolanie funkcjonuje polska parafia. Msze święte w Mediolanie w kościele organizowane są w niedziele o godzinie 11:00 oraz w czwartku o godzinie 17:00.

Polskie msze w Lombardii organizowane są też w Brescii. Polskie msze święte w Brescii organizowane są w Chiesa di San Giovanni Battista przy via Triumplina. Tam msze święte organizowane są raz w miesiącu zwykle w drugą niedzielę miesiąca o godzinie 16:00. Konkretny terminarz mszy publikowany jest na oficjalnej stronie polskiej parafii w Mediolanie w dziale aktualności z odpowiednim wyprzedzeniem.

Wybierając się do Lombardii mamy niewiele możliwości na uczestniczenie w polskiej mszy świętej, jeśli jednak mamy samochód to możemy wybrać się do bliskiej okolicy Lombardii. Polskie msze znajdziemy w niedziele i święta o godzinie 10:00 w kościele Santa Maria delle Creti w Bolonii.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB