Czy w majówkę sklepy we Włoszech są otwarte?

Majówka dla Polaków to jeden z najprzyjemniejszych okresów w roku. Wielu turystów z naszego kraju wybiera się do Włoch na majówkę i zastanawia się czy w majówkę we Włoszech sklepy są otwarte. Jak wygląda sprawa majówki we Włoszech jeśli chodzi o zakupy? Czy sklepy są otwarte w weekend majowy i 1 maja w Święto Pracy?

Każdego roku początek maja w Polsce to okres urlopowy ze względu na to, że w Polsce dni 1 oraz 3 maja to dni ustawowo wolne od pracy. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że w tych dniach w Polsce sklepy bywają pozamykane. Jak jest we Włoszech?

Po pierwsze pamiętajmy, że 3 maja w Polsce to Święto Narodowe Trzeciego Maja. We Włoszech tego dnia święta nie ma. Jest za to 1 maja czyli w popularne Święto Pracy. Co to oznacza dla jadących na majówkę? W praktyce – nic.

Niewiele jest krajów świata w których obowiązują tak restrykcyjne zakazy handlu jak w Polsce. We Włoszech nie są niczym niezwykłym sklepy otwarte czy to w niedziele czy też w święta takie jak Wielkanoc. 1 maja nie jest tutaj żadnym wyjątkiem.

Jadąc do Włoch na majówkę w święto 1 maja jeśli chcemy zrobić zakupy by przygotować smaczny posiłek zamiast stołować się w restauracji to nie będziemy mieć żadnych problemów. 3 maja zaś we Włoszech to zwykły dzień powszedni, a więc sklepy są otwarte tak jak w każdy dzień powszedni.

Podsumowanie: czy w majówkę sklepy we Włoszech są otwarte? Tak, nie ma żadnego problemu ze zrobieniem zakupów we Włoszech czy to w Bergamo czy w Mediolanie w majówkę. Generalnie sklepy są otwarte, jeśli nie w standardowych godzinach otwarcia to w godzinach niedzielnych.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB