Czy w Mediolanie jest sjesta? Kiedy jest siesta w Mediolanie?

sjesta we Włoszech to okres, który spędza sen z powiek wielu turystom. Wiele osób jadących do Mediolanu zastanawia się czy w Mediolanie jest sjesta. Kiedy jest sjesta w Mediolanie? Czy w Mediolanie obowiązują godziny sjesty?

Co to jest sjesta?
Sjesta to tradycyjna praktyka odpoczynku w krajach południowej Europy, głównie w Hiszpanii, Portugalii, Grecji i niektórych regionach Włoch. Polega na krótkiej przerwie w ciągu dnia, zazwyczaj po obiedzie, kiedy to sklepy, biura i inne instytucje mogą być zamknięte, a życie społeczne wyhamowuje

 

Czy w Mediolanie jest sjesta? I jest i jej nie ma. Odpowiedź na to pytanie jest prosta: to zależy. W centrum Medioanu kawiarnie, restauracje czy sklepy działają w większości bez sjesty chociaż nie zawsze. W muzeach sjesty raczej nie ma.

Bez problemu napijemy się kawy w typowo turystycznej kawiarence Motta Milano w Galleria Vittorio Emanuele II czy zjemy obiad w niektórych restauracjach jak chociażby Il Marchese – Osteria Mercato Liquori, jednak nie jest to regułą. Na przykład w restauracjach Voce Aimo e Nadia czy Frades Porto Cervo sjesta w ciągu dnia jest praktykowana.

Podobnie ze sklepami. Butik Interu Mediolan czy sklep Brunelo Cucinelli w centrum Mediolanu działają bez sjesty. Podobnie markety Carrefour czy Carrefour Express, za to mniejsze rodzinne spożywczaki mogą być zamknięte.

W jakich godzinach spodziewać się sjesty w Mediolanie? Jeśli jakieś miejsce jest zamykane w ciągu dnia to można spodziewać się sjesty mniej więcej w przedziale między 13:00, a 17:00. Czasem godziny zamknięcie są dłuższe, czasem krótsze.

Podsumowanie: czy w Mediolanie jest sjesta? Podobnie jak w Bergamo. Sieciowe sklepy czy butiki, kawiarnie i restauracje nastawione na ruch turystyczny czy też muzea nie mają sjesty. Niektóre restauracje z wyższej półki, małe lokalne sklepy czy punkty usługowe i rzemieślnicze mają sjestę w godzinach od wczesnego maksymalnie do późnego popołudnia.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB