IO Viaggio Lombardia co obejmuje? Co za darmo?

Poruszanie się po Lombardii środkami komunikacji publicznej jest niezwykle łatwe z powodu obowiązującego tu zintegrowanego systemu taryfowego Io Viaggio. Wiele osób podróżujących do Bergamo czy Mediolanu zastanawia się co obejmuje Io Viaggio w Lombardii. Na jakie środki transportu można wsiąść posiadając bilet IO Viaggio? Czy autobusy w Bergamo i metro w Mediolanie są w pakiecie biletu Io Viaggio?

Co to jest Io Viaggio w Lombardii?
Io Viaggio Ovunque to obowiązujący w regionie Lombardia zintegrowany system opłat za środki komunikacji publicznej wprowadzony po raz pierwszy w 2011 roku

 

Czym dokładnie jest Io Viaggio nie trzeba chyba wyjaśniać nikomu kto był lub planuje swoją podróż do Lombardii. Wiele osób zastanawia się jednak na jakie środki transportu obowiązuje Io Viaggio. Co obejmuje?

Posiadając bilet Io Viaggio można korzystać praktycznie ze wszystkich środków komunikacji publicznej w Lombardii ale pamiętajmy – tylko w Lombardii i tylko lokalnych!

Co obejmuje więc Io Viaggio? Autobusy, tramwaje, metro, trolejbusy, kolejki linowe (w Lecco, w Bergamo, Sondrio, Como czy Varese), a także pociągi regionalne poruszające się po Lombardii.

Dodatkowo na bilecie Io Viaggio możemy skorzystać z promów po jeziorze Iseo ale tylko tych należących do siatki połączeń komunikacji publicznej. Prywatne jachty czy motorówki są płatne zgodnie z ich cennikami. Na Io Viaggio nie popływamy promami po Jeziorze Como.

Na Io Viaggio można więc poruszać się więc wybranymi środkami komunikacji na przykład z Bergamo do Mediolanu. Posiadając bilet Io Viaggio możemy jeździć autobusami komunikacji miejskiej w Bergamo, metrem w Mediolanie albo słynnymi kolejkami.

Podsumowanie: co obejmuje bilet Io Viaggio
? Którymi środkami transportu publicznego można poruszać się z biletem? Bilet Io Viaggio obejmuje wszystkie publiczne środki regionalnej komunikacji w Lombardii, a więc publiczną komunikację miejską w formie autobusów, tramwajów, trolejbusów czy metra, a także kolejki linowe oraz pociągi regionalne. Bilet obowiązuje na promy na jeziorze Iseo i tylko na Iseo.

Io Viaggio nie obowiązuje na przewozy organizowane przez prywatne firmy, prywatne promy, rowery miejskie czy pociągi nieregionalne. Tutaj przeczytacie jaki jest cennik biletu IO Viaggio, podróżnikom z dzieckiem doradzamy jak aktywować darmowe IO Viaggio dla dziecka.

Mimo że IO Viaggio obejmuje bardzo wiele środków komunikacji w Lombardii to nie zawsze warto go kupić – tu wyjaśniamy dlaczego.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB