Promy na Iseo, bilety, rozkład i cennik w 2024 roku

Zapraszamy Was na przegląd cen biletów na prom na Jeziorze Iseo w pobliżu Bergamo. Dowiecie się jak wygląda cennik w 2024 roku na prom i rejs. Dowiecie się ile kosztują bilety na prom na Iseo oraz jak wygląda rozkład na Monte Isola. Zapraszamy.

Słynąc z swojej pięknej scenerii, jezioro Iseo w okolicy Bergamo północy Włoch jest popularnym miejscem turystycznym. Jak każde duże jezioro w Lombardii, posiada ono sieć połączeń promowych. W tym artykule przedstawimy podstawowe informacje dotyczące promów na jeziorze Iseo, włączając zakup biletów, cennik i rozkład. Zacznijmy od najważniejszego, czyli od cennika.

Promy na Iseo

Jezioro Iseo
Jezioro Iseo, fot. Ula Pawlus

Zacznijmy od tego, że Promy na Iseo kursują na dwóch różnych zasadach, pierwsza z nich to linia i rejsy od Pisogne do Sarnico a drugie to komunikacja promem na Monte Isola z Sale Marasino i Sulzano. Jeśli chcecie odwiedzić Monte Isola na Iseo, warto właśnie podpłynąć z jednej z tych miejscowości. O ile promy na Monte Isola są częste to, te z północy i południa na drugą stronę jeziora kursują zdecydowanie rzadziej. Bilety na prom na Iseo możecie kupić w kasie, na promie lub online (szczegóły na dole artykułu).

Promy na Iseo, ceny biletów i cennik w 2024

Iseo cennik
Cennik biletów na prom na jeziorze Iseo + strefy w 2024 roku

Ceny biletów na promy na jeziorze Iseo są zróżnicowane i zależą od ilości stref i czasu na jaki kupujecie bilet. Przykładowo, bilet jednokierunkowy na trasie Sulzano do Monte Isola kosztuje 2,60 EUR za bilet normalny. 

Tak zwany Landing Fee na Monte Isola wynosi 1 EUR w sezonie niskim i 1,5 EUR w sezonie wysokim. Za rower na promie należy zapłacić 2,60 EUR, niezależnie od długości trasy a za zwierzaka lub duży bagaż 1,3 EUR.

Jeśli płyniecie pomiędzy dwoma ze stref musicie kupić bilet 90 min za 3,60 EUR, pomiędzy trzema bilet kosztuje 4,50 EUR, pomiędzy czterema koszt biletu to 5,40 EUR, a pomiędzy pięcioma bilet normalny kosztuje 6,30 EUR. 

Dodatkowo na trasach dostępne są zniżki, dla przykładu, 50% dla dzieci od 4 do 13 roku życia, 20% dla dzieci od 14 do 17 roku życia. Za darmo mogą płynąć dzieci poniżej 4 roku życia.

Możecie też zakupić specjalne dzienne bilety kosztujące 16,50 EUR na wszystkie strefy lub 20 EUR na wszystkie strefy z rowerem. Fajna opcja jeśli macie zamiar pozwiedzać atrakcje Iseo.

Bilety na promy na Iseo dostępne są także w programie Io Viaggio (Co obejmuje Io Viaggio, pełna informacja)

Promy Iseo rozkład

Promy na jeziorze Iseo kursują codziennie, z pierwszymi wypłynięciami o godz. 5 rano, a ostatnimi około godziny 23. Aktualny rozkład jest od 25 marca 2024 do 16 czerwca 2024. Ten harmonogram może być jednak inny w zależności od pory roku i aktualnej sytuacji pogodowej. Promy kursują często, zwłaszcza na trasie na Monta Isola, poniżej znajdziecie wszystkie aktualne na czas wiosny 2024 cenniki. Poniżej znajdziecie też rozkład na Monte Isola z Sale Marasino i Sulzano.

Pisogne Sarnico rozkłac Pisogne Sarnico rozklad

Promy z i do Sulzano Monte Isola (Peschiera M.)

Oto rozkład promów z Sulzano na południe od Monte Isola, prom płynie tylko 5 min. Odpływa on średnio co 15 min od 4:45 do 23:45 + dostępne są promy nocne.

Promy z Sulzano do i z Monte Isola
Promy z Sulzano do i z Monte Isola

Promy z i do Sale Marasino Monte Isola (Peschiera M.)

Promy na jeziorze Iseo kursują codziennie. Oto rozkład promów z Sale Marasino na północ od Monte Isola, prom płynie tylko 5 min. Odpływa on średnio co 15 min od 5:05 do 23:55 + dostępne są promy nocne.

Sale Marasino do Monte Isola
Sale Marasino do Monte Isola

Gdzie kupić bilety na prom Iseo

Bilety na promy na Iseo na rejs możecie kupić w trzech miejscach: w kasach przy przystani, na samym promie oraz online na stronie: https://navigazionelagoiseo.it/en/scheduled-services/buy-on-line/

Więcej informacji uzyskacie na: info@navigazionelagoiseo.it

Jeśli startujecie z Bergamo, zobaczcie jak dojechać nad Iseo z Bergamo.

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB