Jak dojechać z Bergamo nad Iseo? Dojazd poradnik 2024

Jednym z najciekawszych miejsc w okolicy Bergamo do którego łatwo i szybko można dojechać na przykład na jednodniową wycieczkę jest jezioro Iseo. Wielu turystów często stawia sobie pytanie: jak dojechać nad Iseo z Bergamo. Sprawdźmy sposoby dojazdu środkami komunikacji publicznej z Bergamo do Iseo w 2024 roku.


Jezioro Iseo, znane również jako Lago d’Iseo, jest czwartym co do wielkości jeziorem we Włoszech. Położone w regionie Lombardii, około 80 km na wschód od Mediolanu, około 40 kilometrów jazdy samochodem z Bergamo, jezioro ma powierzchnię około 65 km² i stanowi, obok Como, jedną z największych atrakcji okolicy na jednodniową wycieczkę. Jak dostać się z Bergamo do Iseo?

Dojazd pociągiem z Bergamo do jeziora Iseo

Na początek przyglądnijmy się jak dojechać z Bergamo do Iseo pociągiem. Dojazd pociągiem z Bergamo nad jezioro Iseo jest możliwy. Jeśli chcemy dojechać z Bergamo do Iseo pociągiem musimy skierować swoje kroki albo na główny dworzec kolejowy Stazione di Bergamo lub dojechać ze stacji Bergamo Ospedale.

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem dojazu koleją z Bergamo do Iseo jest pociąg R1 do miasta Brescia w którym konieczna jest przesiadka na pociąg linii RE3 prowadzący bezpośrednio na stację kolejową w miasteczku Iseo nad jeziorem o tej samej nazwie. Podróż z Bergamo do Brescii zajmie rozkładowo niecałą godzinę, a dojazd na linii Bresia – Iseo potrwa nieco ponad 20 minut. Koszt dojazdu drugą klasą to 7.40 EUR. Bilety można rezerwować na stronie trenord.it.

Uwaga: z początkiem 2024 roku dojazd pociągiem z Bergamo do Iseo możliwy jest tylko w godzinach popołudniowych co wyklucza przejazd na jednodniową wycieczkę. Dlatego też lepszym sposobem jest autobus.

Jezioro Iseo z Bergamo
Piękne otoczenie jeziora Iseo koło Bergamo

Dojazd autobusem z Bergamo do jeziora Iseo

Dojazd autobusem z Bergamo do Iseo nad jeziorem Iseo potrwa, w zależności od wybranego połączenia, od 2 do 2 i pół godziny. W przypadku jeśli chcemy dojechać do miasteczka Iseo musimy pojechać autobusem do miasteczka Brescia, a następnie wsiąść w pociąg RE3 do Iseo. Łatwiejszym sposobem jest dojazd do miasteczka Tavernola Bergamasca położonego nad brzegiem jeziora Iseo.

Dojazd z Bergamo do Tavernola Bergamasca nad Iseo autobusem linii E trwa rozkładowo 1h 15 minut. Autobusy z Bergamo odjeżdżają w dni powszednie w odstępach wynoszących od 1 do 1,5h więc przejazd autobusem jest prostym sposobem na jednodniową wycieczkę nad brzegiem Iseo. Koszt biletu na autobus Bergamo Tavernola to w przeliczeniu około 20 złotych.

Fot. bergamotrasporti.it

Autobus kursuje z Bergamo Autostazione do przystanku Molo Marinal w Tavernola. Rozkład jazdy autobusu linii E znajdziemy na stronie internetowej bergamotrasporti.it. Warto podkreślić, że tego połączenia nie da się wyszukać w Google.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB