Czy do Bergamo potrzebny jest paszport czy wystarczy dowód osobisty?

Włochy są jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków wśród turystów z Polski ale wciąż są osoby, które jeszcze we Włoszech nie były i przed wyjazdem do Bergamo zastanawiają się: jakich dokumentów potrzeba na urlop w Bergamo. Czy do Bergamo potrzebny jest paszport czy dowód? Jakie dokumenty potrzebne są dla dziecka do Bergamo? Sprawdźmy to!

Jeśli zastanawialiście się czy do Bergamo potrzebny jest paszport czy dowód to mamy dla Was odpowiedź. Jak wiadomo miasto Bergamo znajduje się we Włoszech, a Włochy podobnie jak Polska, należą do Unii Europejskiej. Co to dla nas oznacza?

Będąc obywatelem Polski wybierając się do Bergamo z innego kraju Unii Europejskiej wystarczy posiadać ze sobą ważny dowód osobisty. Oczywiście jeśli chcemy posługiwać się paszportem w przypadku podróży samolotem to również jest to możliwe. Jadąc samochodem do Bergamo z Polski przez kraje unijne nie spotkamy kontroli granicznych, co nie znaczy oczywiście że mamy zostawić dokumenty w domu! Musimy je posiadać!

Co w przypadku podróży do Bergamo z dzieckiem? Czy paszport dla dziecka? Osoby nieletnie podróżujące wewnątrz Unii Europejskiej do Włoch potrzebują dokumentów w przypadku podróży samodzielnych ale kraje tranzytowe mogą wymagać takich dokumentów więc najlepiej posiadać zarówno dokumenty uprawniające dziecko do podróży, jak i zgodę rodziców jeśli dziecko nie podróżuje z mamą i tatą!

Podsumowanie: czy do Bergamo potrzebny jest paszport czy wystarczy dowód osobisty? Polacy jadący do Bergamo z innych krajów Unii Europejskiej mogą podróżować do Bergamo na podstawie dowodu osobistego lub – jeśli chcą – paszportu.

Polecamy również:

Dodaj komentarz

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB