Czy Bergamo jest nad morzem? Czy jest morze i plaża?

Niektórym turystom Włochy kojarzą się tylko z morzem i plażami dlatego też wiele osób planujących wyjazd do Bergamo zastanawia się czy Bergamo leży nad morzem. Czy w Bergamo jest morze? Czy są plaże w Bergamo? Sprawdźmy to.

Jeśli zastanawialiście się czy Bergamo leży nad morzem to mamy dla Was odpowiedź, która może okazać się pewnym rozczarowaniem. Niestety – w przeciwieństwie do wielu miast i miasteczek we Włoszech, Bergamo nie leży nad morzem. Bergamo leży na północy Włoch niedaleko od gór.

W Bergamo nie ma plaży na której można się opalać, ani morza w którym można się kąpać. Bergamo położone jest na północy Włoch niedaleko od Alp Bergamskich. Na szczęście niedaleko od Bergamo są jeziora!

Jeśli kochacie wodę i niekoniecznie musi być nią morze to możecie wybrać się z Bergamo nad popularne jezioro Como lub Garda, a także nad jeziora takie jak chociażby di Pusiano, Iseo, Maggiore, di Varese, di Comabbio, Lugano, di Garlate czy di Annone.

Możecie też wybrać hotel z basenem w Bergamo taki jak chociażby Life Hotel czy Settecento lub Bes Hotel Bergamo West.

Osoby, które koniecznie chcą zobaczyć morze mogą wybrać się z Bergamo na przykład do Wenecji. Tutaj dowiecie się jak dojechać z Bergamo do Wenecji.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB