Ile zarabia się w Bergamo? Bergamo wypłaty, pensje, wynagrodzenie

Bergamo to miasto położone na północy Włoch, a północ Włoch słynie z dobrych zarobków. Wiele osób zastanawia się ile zarabia się w Bergamo . Jakie są zarobki w Bergamo? Ile można zarobić w Bergamo? Jakie są pensje w Bergamo i wypłaty? Oto zarobki w Bergamo!

Jeśli myśleliście o przeprowadzce do Bergamo i podjęciu pracy w Bergamo to pewnie chcielibyście wiedzieć ile zarabia się w Bergamo. Jakie są pensje i wynagrodzenia?

Średnie zarobki we Włoszech są niższe od średnich zarobków w Bergamo jak i w całej Lombardii. Można tu rocznie zarobić więcej nawet o kilka tysięcy euro w porównaniu do zarobków w południowej czy środkowej części kraju. Najwięcej w Lombardii zarabia się w Mediolanie.

Według danych opublikowanych w 2022 roku przez bergamski urząd skarbowy w mieście istnieją duże dysproporcje w zarobkach młodych i starych pracowników.

Najmłodsi pracownicy, czyli osoby urodzone po roku 2000, zarabiają w Bergamo średnio 11 128 EUR, osoby urodzone w latach 1991-1999 osiągają średnio dochody na poziomie 18 711 EUR, a osoby urodzone w latach 1970-1990 osiągają średnio 24 541 EUR.

Według raportu Geography Index w 2022 roku średnia pensja w samym Bergamo wyniosła 29 880 EUR. Oczywiście należy pamiętać o tym, że średnie zarobki biorą pod uwagę najlepiej zarabiających starszych mieszkańców Włoch. Imigranci parający się prostych prac i nie znający języka nie mają co liczyć na tak wysokie zarobki ani w Bergamo, ani we Włoszech.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB