Czy w Bergamo można pić wodę z kranu? Czy jest bezpieczna do picia?

Wielu turystów jadących do Włoch by oszczędzić na wycieczce decyduje się na picie wody z kranu i zastanawia się czy w Bergamo można pić wodę z kranu. Czy woda z kranu w Bergamo jest bezpieczna? Czy w Bergamo we Włoszech można pić wodę z kranu? Oto woda z kranu w Bergamo – czy bezpieczna? Czy można się nią zatruć?

Zapewne może już słyszeliście, ale w wielu miastach i regionach Włoch picie wody z kranu jest bardzo niebezpieczne i może skończyć się biegunką, odwodnieniem lub nawet wizytą w szpitalu. Wielu z gospodarzy przestrzegało nas przed piciem wody z kranu w różnych częściach Włoch i polecało nam picie wody z butelek.

Picie wody z butelek na ogół zalecane jest przede wszystkim na południu Włoch, a nie na północy, w rejonach bardziej rozwiniętych. Jak jest jest tutaj w Bergamo? Czy bezpiecznie jest pić wodę z kranu w Bergamo? Tak – na ogół nie musicie się obawiać i możecie pić wodę z kranu w Bergamo. Jednak jest pewne ale w tej kwestii.

Kranówka w Bergamo

 

Po pierwsze pamiętajcie, że budynki w Bergamo są stare, infrastruktura także czasami bywa stara – więc rury w środku mogą pozostawiać wiele do życzenia. Co za tym idzie, czasami nawet bezpieczna woda może okazać się niebezpieczna w starym budynku z powodu niskiej jakości sieci przesyłu. Polecamy zakupić butelkę z filtrem – to powinno rozwiązać ten problem.

Po drugie picie wody z fontann w Bergamo to nie jest najlepszy pomysł. Często obieg wody tam jest w dużej mierze zamknięty i sprzyja to rozwojowi bakterii szkodliwych dla zdrowia – odradzamy picia wody z publicznych miejsc. Jeśli już musicie to w Bergamo są specjalne kraniki gdzie płynie woda i nie jest w zamkniętym obiegu. Inaczej jest w przypadku Mediolanu.

Po trzecie jak to powiedział kiedyś nasz kolega z Włoch: „woda w kranach jest zawsze do picia, niestety czasami tylko raz”. W Bergamo raczej nie musicie się obawiać i woda będzie bezpieczna, jednak miejcie oczy szeroko otwarte i w razie czego miejcie butelkę z filtrem lub 1 EUR na butelkę wody w sklepie.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB