Kiedy jechać do Bergamo? Kiedy warto jechać do Bergamo?

Bergamo, urokliwe miasto położone w północnych Włoszech, to jedno z włoskich miast do których najłatwiej dolecieć z Polski za pośrednictwem tanich linii lotniczych. Wiele osób zastanawia się kiedy najlepiej jechać do Bergamo. Kiedy jest najlepiej w Bergamo? Jaki jest najlepszy okres na wyjazd do Bergamo? Kiedy lecieć do Bergamo?

Jeśli kojarzycie Włochy z dobrą pogodą przez cały rok to wyjazd do Bergamo może być dla Was niemiłym zaskoczeniem. W Bergamo jest zima i to nawet zimna więc nie cały rok nadaje się na wyjazd do Bergamo. Kiedy najlepiej jechać do Bergamo?

Jeśli chodzi o pogodę to najlepszym okresem na wyjazd do Bergamo jest okres od końca maja do maksymalnie początku września. Poza tym okresem pogoda w Bergamo nie zachęca do odwiedzania miasta.

Tylko w tym okresie temperatury w Bergamo sięgają do 25 do 30 stopni Celsjusza, co sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz i korzystaniu z uroków Bergamo. To doskonały czas na zwiedzanie atrakcji zabytkowego centrum miasta, takiego jak Citta Alta, które jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Podsumowanie: kiedy najlepiej jechać do Bergamo? Bergamo nie należy do miejsc we Włoszech w których ciepło jest przez cały rok więc jeśli zależy nam na dobrej pogodzie to warto rozważać wyjazd jedynie w okresie od końca maja do pierwszej połowy września. Planującym wyjazd do Lombardii podpowiadamy też kiedy jechać do Mediolanu.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB