Ile kosztuje mieszkanie w Bergamo? Mieszkania Bergamo ceny

Położone w północnych Włoszech Bergamo jest miejscem do którego łatwo dolecieć z Polski dlatego też wiele osób zastanawia się nad przeprowadzką do Bergamo i zadaje sobie pytanie: ile kosztuje mieszkanie w Bergamo. Ile kosztują mieszkania w Bergamo? Jaka jest cena mieszkania w Bergamo? Po ile są mieszkania w Bergamo we Włoszech? Sprawdźmy ceny.

Czy w Bergamo jest drogo? Nie. Czy mieszkania w Bergamo są drogie? Generalnie odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Jeśli nie zależy nam na bardzo dużej powierzchni oraz mieszkaniu w nowym budownictwie to najtańsze mieszkania w Bergamo według cenników z połowy 2023 roku możemy kupić już za około 30-33 tysiące EUR.

Za taką cenę kupimy mieszkanie o powierzchni w granicach 30-40 metrów kwadratowych z rynku wtórnego.

Nowe budownictwo w Bergamo jest nieco droższe. Za nowy apartament o powierzchni około 40 metrów kwadratowych przyjdzie nam zapłacić w granicach 80 tysięcy euro. Za około 130 tysięcy euro kupimy apartament w granicach 50-55 metrów kwadratowych położony w nowym bloku.

Oczywiście w Bergamo są też drogie i bardzo drogie nieruchomości takie jak wille czy ogromne mieszkania w zabytkowych budynkach czy nowe i duże apartamenty.

Warto jednak przyjąć, że średnia cena metra kwadratowego w Bergamo to w granicach 2270 EUR za metr kwadratowy. Najtańsze mieszkania sprzedawane są w cenie około 1500 EUR za metr kwadratowy, a ceny najdroższych nieruchomości dochodzą do 4200 EUR za metr kwadratowy.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB