Bazylika w Bergamo Santa Maria Maggiore cennik, godziny otwarcia 2024

Wśród wielu ciekawych zabytków w Bergamo bazylika przy Santa Maria Maggiore przy Piazza del Duomo jest zdecydowanie jedną z atrakcji na które warto zwrócić swoją uwagę. Wiele osób zastanawia się jak wygląda zwiedzanie bazyliki w Bergamo. Ile kosztują bilety wstępu do bazyliki w Bergamo? Jaka jest cena biletów w cenniku? Kiedy można zwiedzać bazylikę w Bergamo, a więc jakie są godziny otwarcia? Czy warto zwiedzić? Sprawdźmy.

Historia bergamskiej bazyliki, będącej jedną z atrakcji które warto zobaczyć, sięga drugiej połowy XII wieku ale za jej obecny wygląda odpowiadają późniejsze przebudowy. Bazylika Santa Maria Maggiore w Bergamo we wnętrzu wykończona jest w stylu barokowym. Wnętrze jest naprawdę imponujące więc warto je zobaczyć kupując bilety wstępu. Ile kosztuje zwiedzanie bazyliki? Jaki jest cennik?

Bilet wstępu do bazyliki Santa Maria Maggiore w Bergamo to w 2024 roku po podwyżce koszt 5 EUR za bilet normalny oraz 2 EUR dla osób poniżej 25. roku życia oraz dla seniora po 70. roku życia. Bazylika często mylona jest z położoną zaraz obok katedrą w Bergamo, której zwiedzanie jest darmowe, podobnie jak Kaplicy Colleoniego.

Bilety można kupić w kasie znajdującej się przy wejściu do świątyni. Kiedy można zwiedzać bazylikę?

Godziny otwarcia bazyliki w których można zwiedzać bazylikę to od 9 do 12:30 oraz po sieście od 14:30 do 18:00 w dni powszednie od poniedziałku do piątku oraz od 9 do 18:00 w soboty i niedziele.

Warto jednak pamiętać, że w tych przedziałach mogą odbywać się msze święte w bazylice w Bergamo podczas których należy uszanować nabożeństwo i nie przeszkadzać wiernym.

Czy warto zobaczyć bazylikę Santa Maria Maggiore? Zdecydowanie tak! Wnętrze bazyliki jest oszałamiające. Dodatkowego klimatu dodaje muzyka odtwarzana w głośnikach, a światło wpadające przez zabytkowe wnętrza wygląda oszałamiająco! Warto więc zobaczyć świątynię nie tylko z zewnątrz ale i od środka.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB