Klasztor Astino w Bergamo – zwiedzanie. Cennik, bilety, godziny otwarcia

Fani architektury i obiektów sakralnych w Bergamo znajdą wiele ciekawych atrakcji zarówno w centrum jak i dalej od centrum miasta. Jedną z takich atrakcji są klasztorne zabudowania Monastero di Astino oraz kościół Grobu Świętego. Czy warto zwiedzić klasztor Astino w Bergamo? Ile kosztuje zwiedzanie? Jaka jest cena biletów i godziny otwarcia? Sprawdźmy to!

Klasztor położony w dolinie o tej samej nazwie ufundowano wokoło 1070 roku. Początkowo wzniesiono romański kościół Grobu Świętego. Przez wiele następnych wieków kompleks klasztorny rozrósł się do sporych rozmiarów.

W 1832 roku w klasztorze zbudowano szpital psychiatryczny, później pełnił funkcje rolnicze i trafił w prywatne ręce. Kilkanaście lat temu klasztorne zabudowania zostały odkupione przez gminę i kompleks został odremontowany.


Monastero di Astino – cennik biletów

Ile kosztuje zwiedzanie klasztoru i kościoła Grobu Świętego? Wstęp do kościoła Grobu Świętego to koszt 2 EUR. Dodatkowo możliwie jest zwiedzanie kościoła oraz zobaczenie obrazu Ostatnia Wieczerza pędzla A. Allori. Koszt takiego pakietu to 3 EUR.

Klasztorne zabudowania są dostępne dla zwiedzających w soboty i niedziele o godzinach 9:30 do 12:30 oraz po okresie siesty od godziny 14-17:00.

W niedziele odprawiane są tu msze o godzinie 16:00.


Monastero di Astino – dojazd

Do zabudowń klasztornych dojedziemy autobusem 8B jadącym do Briolo lub autobusem 9B jadącym do Mozzo. Tutaj dowiedzie się ile kosztują bilety autobusowe w Bergamo.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB