Bergamo pogoda sierpień. Czy warto jechać? Temperatury

Sierpień to szczyt wakacyjnego sezonu w czasie którego wiele osób decyduje się na wyjazd do Bergamo. Turyści planujący lot do Bergamo w sierpniu często zastanawiają się jaka jest pogoda w sierpniu w Bergamo. Czy w Bergamo w sierpniu jest upalnie? Czy jest gorąco? Jaka jest średnia temperatura i czy pada deszcz? Sprawdźmy to!

Jeœli chodzi o pogodę w Bergamo w sierpniu to jest to początek miesiąca jest najcieplejszym okresem w roku więc jeśli zależy nam na wysokich temperaturach to najlepiej przyjechać tu właśnie na początku miesiąca gdy średnia temperatura to 29 stopni Celsjusza.

Wraz z nadejściem kolejnych tygodni sierpnia średnie temperatury w Bergamo wyraźnie spadają i pod koniec miesiąca wynoszą już tylko 26 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o średnie temperatury wieczorem i nocą to w Bergamo noce są dość przyjemne. W sierpniu średnia temperatura wynosi 19 stopni Celsjusza z początkiem miesiąca i spada do 17 stopni. To wciąż dość ciepło ale nie upalnie jak w Dubaju czy Kairze.

Jeœli chodzi o opady w sierpniu w Bergamo to im bliżej jesieni szansa na wystąpienie deszczu jest wyższa, ale nie jest zbyt wysoka. Średnia opadów z początkiem sierpnia to 69 mm w ciągu 30 dni, a pod koniec miesiąca wzrasta już do 81 mm w ciągu 30 dni więc trzeba być gotowym na ewentualne deszcze lecz niezbyt obfite.

Podsumowanie: czy warto jechać do Bergamo w sierpniu? Jeśli chodzi o pogodę to pogoda w Bergamo zachęca do sierpniowego zwiedzania. W przeciwieństwie do egzotycznych kierunków nie jest tu zbyt upalenie, a noce są wystarczającą chłodne by komfortowo wypoczywać ale nie tak zimne jak we wrześniu.

Polecamy również:

Dodaj komentarz

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB