Bergamo pogoda w kwietniu. Czy warto jechać? Temperatury

W wielu zakątkach świata kwiecień jest miesiącem w którym w znacznym stopniu poprawia się pogoda. Wiele osób zastanawia się czy tak samo jest w przypadku Bergamo. Jaka jest pogoda w Bergamo w kwietniu? Czy warto jechać do Bergamo w kwietniu? Jakich temperatur można się spodziewać w kwietniu w Bergamo? Czy jest ciepło? Czy pada deszcz? Sprawdźmy to!

Jeœli zastanawiacie się nad wyjazdem do Bergamo w kwietniu i czynnikiem decydującym o wyborze tej konkretnej destynacji ma być temperatura, a zwłaszcza wysoka temperatura, to Bergamo nie nadaje się na kwietniowe wczasy. Dlaczego? Ponieważ jeśli chodzi o pogodę to jest lepiej niż w marcu ale szału nie ma.

Z początkiem kwietnia w Bergamo możemy spodziewać się średnio 10 stopni Celsjusza. Średnia wzrasta w kolejnych tygodniach kwietnia ale nie jest to wzrost oszałamiający. W ostatnich dniach kwietnia średnia temperatura w Bergamo to 15 stopni Celsjusza.

W nocy w kwietniu w Bergamo wciąż jest bardzo zimno. Z początkiem miesiąca średnia w nocy to około 2 stopni, a pod koniec wzrasta ale zaledwie do 6 stopni Celsjusza.

Oczywiście zdarzają się dni w które temperatura jest wyższa od średniej, więc w kwietniu można spodziewać się dni z 20 stopniami Celsjusza ale wciąż nie jest to naprawdę dobra pogoda.

Jedynym plusem jest to, że w kwietniu w Bergamo nie można raczej spodziewać się śniegu. Niestety kwiecień to jeden z miesięcy, które w Bergamo obfitują w opady deszczu więc jadąc na wycieczkę warto zapatrzeć się w dobre buty oraz ubrania, którym nie straszny deszcz.

Podsumowanie: czy warto jechać do Bergamo w kwietniu? W kwietniu w Bergamo jest chłodno i deszczowo więc miesiąc ten nie jest najlepszym okresem na wakacje w Bergamo.

Polecamy również:

Dodaj komentarz

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB