Bergamo pogoda maj. Czy warto jechać? Temperatury

Maj to dla Polaków okres wyjazdów na krótkie urlopy za sprawą przedłużonego weekendu. Wiele osób planujących majówkę zastanawia się czy warto jechać do Bergamo w maju. Jaka jest pogoda i temperatura w maju w Bergamo? Czy jest ciepło w Bergamo w maju? Czy Bergamo nadaje się na majówkę? Sprawdźmy pogodę!

Włochy kojarzą się z miejscowościami w których jest zwykle dosyć ciepło ale Bergamo nie jest taką miejscowością. Jeśli szukamy naprawdę ciepłej destynacji turystycznej na majowy wyjazd do Bergamo do nich nie należy.

Z początkiem maja średnia temperatura w Bergamo to 19 stopni Celsjusza. Przez kolejne tygodnie maja temperatura wzrasta i pod koniec maja wynosi 24 stopnie Celsjusza. By załapać się więc na naprawdę dobrą pogodę lepiej pojechać do Bergamo w drugiej połowie maja, albo wybrać inne miejsce takie jak chociażby Egipt.

W maju w Bergamo wieczory i noce wciąż są zimne. Jest cieplej niż w kwietniu. Z początkiem miesiąca średnia temperatura w nocy to 10 stopni Celsjusza, a pod koniec wzrasta ale zaledwie do 14 stopni.

Maj w Bergamo to miesiąc z wysoką średnią opadów. Szanse na opad deszczu w maju w Bergamo są duże. To jeden z najbardziej deszczowych miesięcy w roku w Bergamo.

Podsumowanie: czy w maju warto jechać do Bergamo? Bergamo w maju nie należy do najcieplejszych miejsc na świecie ale pogoda jest już na tyle dobra, że zwiedzanie miasta nie jest uciążliwe.

Polecamy również:

Dodaj komentarz

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB