Bergamo pogoda grudzień. Czy warto jechać? Temperatury

Wśród włoskich miejscowości do których najłatwiej dostać się z Polski za pośrednictwem tanich linii lotniczych można wymienić Bergamo. Wiele osób, które zastanawiają się nad wyjazdem na święta w Bergamo zastanawia się jaka jest pogoda w Bergamo w grudniu. Czy w grudniu w Bergamo jest ciepło? Jaka jest średnia temperatura i pogoda pod koniec roku w okresie Bożego Narodzenia i Sylwestra? Sprawdźmy to!

Czy w Bergamo w grudniu jest ciepło? Zdecydowanie nie. Pogoda w grudniu w Bergamo jest nieprzyjemna i zła. średnia temperatura z początkiem grudnia w Bergamo wynosi zaledwie 9 stopni Celsjusza w ciągu dnia i sukcesywnie spada. Pod koniec grudnia średnia w dzień to tylko 6 stopni!

W nocy i wieczorem jest nieprzyjemnie. Brednia w nocy z początkiem grudnia wynosi 2 stopnie Celsjusza, a pod koniec grudnia to 0 stopni. Pamiętajmy jednak, że mogą trafić się dni z temperaturą poniżej średniej, a więc można spodziewać się nocnych i wieczornych mrozów.

Jedynym plusem pogody w Bergamo w grudniu jest niezbyt obfita liczba opadów deszczu. Pamiętajmy jednak, że te mogą się pojawić, a jeśli jest zimno to można spodziewać się także opadów deszczu ze śniegiem lub wyjątkowo rzadko samego śniegu.

Podsumowanie: czy warto jechać do Bergamo w grudniu? Jeśli szukamy miejsca, które będzie ucieczką od chłodów w Polsce to Bergamo zdecydowanie nie należy do destynacji w których warto spędzać święta czy cały grudzień. Pogoda w grudniu, podobnie jak i w styczniu, w Bergamo nie należy do najprzyjemniejszych.

Polecamy również:

Dodaj komentarz

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB