Czy w Bergamo pada śnieg? Kiedy jest śnieg w Bergamo?

Wyjazdy na północ Włoch wielu osobom kojarzą się z wyjazdami na narty co nieodzownie wiąże się ze śniegiem. Jednym z miast położonych na północy Włoch to którego najłatwiej jest dolecieć z Polski jest oczywiście Bergamo dlatego wiele osób zastanawia się czy w Bergamo pada śnieg. Czy w Bergamo są opady śniegu? Kiedy pada śnieg w Bergamo?

Bergamo położone jest nieopodal bardzo wysokich gór, a więc pytanie o to czy w mieście pada śnieg wcale nie jest takie bezsensowne. Czy pada śnieg w Bergamo?

Sytuacja ze śniegiem w Bergamo wygląda nieco podobnie do Mediolanu aczkolwiek szansa zarówno na opady śniegu jak i na to, że niewielki opad będzie utrzymywać się na dachach czy ulicach jest większa w Bergamo niż w Mediolanie, nie oznacza to że jest duża.

Średnio śniegu w Bergamo możemy spodziewać się od połowy grudnia mniej więcej do końca pierwszego tygodnia lutego. To o kilka dni dłużej niż śnieg w Mediolanie. Ze względu na nieznacznie większą liczbę opadów w Bergamo są pewne szanse na to, że zobaczymy śnieg. Nam się udało chociaż nie jest to oczywiście regułą.

Nawet w najchłodniejszym okresie roku czyli na przełomie grudnia i stycznia średnia temperatura nocą w Bergamo to 0 stopni Celsjusza. Musimy mieć nieco szczęścia by trafić w grudniu i w styczniu na dni w którym zarówno w nocy jak i w dzień utrzymuje się temperatura pozwalająca na to, by śnieg się nie roztopił.

Podsumowanie: czy w Bergamo pada śnieg
? W okresie od połowy grudnia do pierwszego tygodnia lutego istnieją pewne, dość niewielkie, szanse na to, by spotkać śnieg w Bergamo. Można jednak z powodzeniem założyć, że podczas wyjazdu do Bergamo w okresie zimowym śniegu nie zobaczymy ponieważ w ciągu dnia średnie temperatury nie utrzymują się poniżej zera.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB