Jakie gniazdka są w Bergamo? Czy do Bergamo potrzebna przejściówka?

Bergamo to miejscowość do której łatwo wybrać się z wielu lotnisk w Polsce. Wielu turystów planujących wyjazd do Bergamo zastanawia się czy do Bergamo potrzebna jest przejściówka. Jakie gniazdka są w Bergamo? Jaki prąd jest w Bergamo we Włoszech? Sprawdźmy jakie są kontakty i czy potrzeba przejściówki!

Jeśli wybieracie się do Bergamo i zastanawiacie się czy do Bergamo potrzebna jest przejściówka to mamy dla Was odpowiedź. Krótka odpowiedź brzmi: tak.

Jaki jest prąd w Bergamo? W kontakcie płynie prąd 220V 50 Hz czyli taki sam jak w Polsce ale niestety gniazdka we Włoszech są inne niż w Polsce. W Bergamo używa się kontaktów w standardzie L. Jeśli wybieramy się więc na dłuższy pobyt do Włoch do wynajętego mieszkania lub hotelu o gorszym standardzie przejściówka może się przydać.

Lepsze apartamenty do wynajęcia w Bergamo oraz dobre hotele w Bergamo mogą być wyposażone w gniazdka zarówno standardowego typu europejskiego jak i standardu L obowiązującego we Włoszech ale w tańszych B&B lub hostelach bez przejściówki się nie obejdzie.

Na recepcji niektórych hoteli gdzie warto zatrzymać się w Bergamo goście mogą otrzymać przejściówkę w Bergamo ale nie jest to regułą.

Podsumowanie: czy do Bergamo potrzebna jest przejściówka? Tak! Może się przydać!

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB