Trzęsienie ziemi w Bergamo? Czy w Bergamo są trzęsienia ziemi?

Włochy kojarzą się z tym, że nie ma w nich żadnej mafii, ze świetnym jedzeniem i szybkimi samochodami ale nie kojarzą się z trzęsieniami ziemi. Wiele osób zastanawia się czy we Włoszech w Bergamo są trzęsienia ziemi. Czy w Bergamo było trzęsienie ziemi? Czy w Bergamo trzeba uważać na trzęsienia ziemi? Sprawdźmy to.

Czy w Bergamo są trzęsienia ziemi? Dla niektórych może to być zaskoczenie ale tak: w Bergamo są trzęsienia ziemi. Czy trzęsienia ziemi w Bergamo są niebezpieczne?

Do trzęsień ziemi w okolicy Bergamo dochodzi dość często ale większość wstrząsów nie jest groźna dla człowieka. W ciągu roku od maja 2022 do maja 2023 roku zanotowano w okolicy Bergamo 4 trzęsienia ziemi o niewielkiej magnitudzie.

W polskich mediach trzęsienie ziemi w Bergamo przebiło się do powszechnej wiadomości w grudniu 2021 roku gdy w okolicy Bergamo doszło do trzęsienia ziemi w Bonate Sotto na głębokości 26 kilometrów. Trzęsienie miało magnitudę 4,9.

Zwykle trzęsienia ziemi w okolicy Bergamo nie przekraczają magnitudy 5.0, są więc dość niewielkimi trzęsieniami.

Czy trzęsienia ziemi w Bergamo są niebezpieczne? Do niewielkich trzęsień ziemi w prowincji Bergamo oraz w Lombardii dochodzi dość często ale zwykle nie są niebezpieczne i nie powodują nawet uszkodzeń budynków. Najtragiczniejszym trzęsieniem ziemi w Lombardii było trzęsienie ziemi w Cremonie z 1802 roku gdy zginęły 2 osoby.

Podsumowanie: czy w Bergamo są trzęsienia ziemi? Do niewielkich wstrząsów w okolicy prowincji Bergamo lub w Lombardii może dochodzić nawet do kilku razy w roku ale trzęsienia ziemi w Bergamo nie są niebezpieczne. Warto dowiedzieć się czy w Bergamo pada śnieg.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB