Miejskie Muzeum Nauk Przyrodniczych w Bergamo – cennik, bilety, godziny otwarcia

Czy dinozaury lubią dzieci – tego nie wiemy ale wiemy że dzieci lubią dinozaury, a jeśli o nich mowa to wspaniałą atrakcją dla dzieci w Bergamo jest Muzeum Historii Naturalnej Museo di Scienze Naturali Enrico Caffi. Wielu turystów zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej w Bergamo 2024. Po ile bilety? jaki jest cennik Miejskiego Muzeum Nauk Przyrodniczych? Sprawdźmy to!

Wśród atrakcji w Bergamo jest nie tylko ciekawa galeria sztuki Accademia Carrara ale także coś luźniejszego – muzeum ze szkieletami krokodyli i dinozaurów. Miejskie Muzeum Nauk Przyrodniczych Enrico Caffi założone w 1918 roku ma w swoich zbiorach skamieniałości, zwierzęta, rośliny, szkielety i inne dziwactwa.

Ile kosztuje zwiedzanie muzeum przy Piazza Cittadella w Bergamo? Ile kosztują bilety do Muzeum Historii Naturalnej w Bergamo? Jaki jest cennik?

museo civico scienze naturali Bergamo

Muzeum Historii Naturalnej w Bergamo jest zarządzane przez miasto dzięki czemu, podobnie jak na kolejkę w Bergamo, bilety są bardzo ale to bardzo tanie. Zwiedzanie muzeum archeologicznego i przyrodniczego to koszt 3 EUR, a roczny karnet wstępu to koszt 10 EUR.

Za darmo muzeum można zwiedzać mając poniżej 18. roku życia! Jakie są godziny otwarcia muzeum? Muzeum zamknięte jest w poniedziałki, 25 grudnia oraz 1 stycznia, ale otwarte jest od wtorku do piątku od 9:00 do 13:00 i od 14:00 do 17:00, a w soboty, niedziele i święta od 9:30 do 17:30. Ostatnie bilety do muzeum sprzedawane są na 30 minut przed zamknięciem placówki.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB