Bergamo Como odległość! Como Bergamo ile kilometrów?

Jezioro Como, często błędnie zapisywane jako jezioro Komo, to wielka atrakcja znajdująca się w północnych Włoszech. Wielu Polaków chce zobaczyć jezioro Como jadąc z Bergamo i zastanawia się ile kilometrów jest z Bergamo do Como. Ile kilometrów dzieli Como i Bergamo? Jak jest daleko? Jaka jest odległość Como Bergamo? Sprawdźmy to!

Como to prestiżowa lokalizacja w której nocleg i wyżywienie bywają drogie ale na szczęście można tu łatwo dojechać z Bergamo! Jak daleko jest z Bergamo do Como i z Como do Bergamo?

Odległość do brzegów jeziora Como w miejscowości Como z centrum miasta Bergamo w linii prostej 48 kilometrów. Oczywiście nie da się przejechać między nimi prowadząc bezpośrednią prostą ale da się przejechać siecią włoskich dróg.

Odległość drogą z centrum Bergamo do miejscowości Como to 89 kilometrów jadąc przez autostradę A4 i drogę E64, 92 kilometry jadąc przez E35, A4 i E64, albo 83 kilometry jadąc przez SS36, A4 i E64.

Najszybciej przejedziemy pierwszy z wymienionych odcinków mimo że nie jest to najkrótsza droga z Como do Bergamo i z Bergamo do Como to jest to droga najszybsza, której przejazd zajmie około 1 godziny 15 minut.

Jeśli nie chcemy jechać przez autostrady tylko chcemy zobaczyć trochę malowniczych lokalnych dróg to warto wybrać się, zwłaszcza lepszym samochodem, przez trasę prowadzącą przez miejscowości Cisano Bergamasco, Nibionno i Anzano del Parco. Droga ma około 63 kilometry, a jej pokonanie zajmie nam 1h 30 minut ale widoki są tego warte!

Tutaj przeczytacie więcej o tym jak dojechać z Bergamo do Como.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB