Czy w Bergamo jest coperto? Co to jest coperto w Bergamo we Włoszech?

Wiele osób wybierających się w podróż do Bergamo zastanawia się czy w Bergamo jest coperto. Czy trzeba płacić coperto we włoskim Bergamo? Sprawdźmy to.

Czym jest włoskie coperto wie chyba każdy turysta planujący wyjazd do Bergamo. We Włoszech w normalnie funkcjonujących restauracjach czy kawiarniach wymyślono sobie dodatkową opłatę za możliwość siedzenia przy stole.

Coperto naliczane jest od każdej osoby, która dostąpiła zaszczytu siedzenia przy stole. W niektórych regionach Włoch zwyczaj ten jest piętnowany, nieakceptowalny i zabroniony. Niestety regionem tym nie jest Lombardia.

Odpowiedź na pytanie czy w Bergamo jest coperto jest niestety twierdząca. Siadając przy stoliku w kawiarni czy w restauracji należy uważać na coperto i najlepiej dowiedzieć się ile ono wynosi by nie natknąć się na przykrą niespodziankę przy opłaceniu rachunku. Wysokość coperto może być wzięta z powietrza i absurdalnie wysoka.

Podsumowanie: czy w Bergamo jest coperto? Tak, siadając w restauracji czy kawiarni w Bergamo będziemy musieli zapłacić za wyjątkową przyjemność siedzenia przy stoliku. Podobnie sytuacja wygląda w Mediolanie.

Sposobem na uniknięcie coperto by kawa w Bergamo była tańsza jest spożywanie przy barze lub zamawianie dań na wynos.

Polecamy również:

autor

Szukasz informacji o Bergamo i Lombardii?

Jestem Stefano, jestem autorem tego bloga. Od 15 lat podróżuje po Włoszech. Dlatego stworzyłem dla Wasbloga poświęconego Bergamo, Mediolanowi i okolicom z moimi doświadczeniami. Na tej stronie postaram się podzielić z Wami praktycznymi informacjami na temat atrakcji, zwiedzania, pogody czy transportu w Bergamo, Mediolanie i ogólnie Lombardii. Dziękuje, że tutaj jesteście!

Zapraszam do kontaktu kontakt@mediolanbergamo.pl (For cooperation please contact me at kontakt@mediolanbergamo.pl) Do zadawania pytań praktycznych zapraszam na FB